Data publikacji: 2017-04-04

Mocna jazda w Białej Podlaskiej

Blisko 90 samochodów wzięło udział w pierwszych eliminacjach Inter Cars Classicauto Cup. Kierowcy rywalizowali w różnych kategoriach w zależności od rocznika auta, pojemności silnika i stopnia przygotowania do sportu.

Nieczynne lotnisko w Białej Podlaskiej to wręcz wymarzone miejsce do organizowania tego typu rywalizacji. Ogromna powierzchnia, długie pasy startowe, nieużywane drogi transportowe dały organizatorom pole do popisu w przygotowaniu trasy treningowej oraz głównej. Krótsza, przeznaczona do treningów miała ponad 2 km, zmienną nawierzchnię, ciekawą sekwencję zakrętów i szykan. Można było na niej sprawdzić samochód i opony oraz doszlifować umiejętności. Główna trasa, na której przeprowadzono rywalizację, liczyła ponad 5 km. Była bardzo szybka, ze zmiennym rytmem, z zaskakującymi sekwencjami slalomów i zakrętów oraz bardzo ciekawym, nieco rajdowym odcinkiem przez las. Każdy na pewno znalazł coś dla siebie.

- Lotnisko w Białej Podlaskiej pozwala nam przygotować najróżniejsze warianty przebiegu tras. To są bardzo szybkie odcinki, wymagające od kierowców skupienia i dobrego wyboru optymalnego toru jazdy. Kto się pomyli, traci czas. Tak to działa – mówi Marcin Miziak, organizator Inter Cars Classicauto Cup.

W sobotę po raz pierwszy zorganizowano także zawody WRC Challenge. To nowy cykl dla właścicieli wszystkich typów samochodów. Niedziela to już tradycyjnie święto klasyków i youngtimerów. Na pierwszą edycję czekają przez całą zimę, szykując sprzęt do sezonowych startów. Niektórzy przyjechali pojedynczo, inni całymi zespołami.

- Inter Cars Classicauto Cup to dla nas szczególne zawody – podkreśla Arek Sałaciński, menadżer zespołu i kierowca Toyota Team Classic. – Na ten sezon przygotowaliśmy aż 5 samochodów: 4 Toyoty Celiki GT oraz nowośćToyotę Celicę GT4. Nasz team składa się z 9 kierowców, w tym jednej kobiety. Celem strategicznym jest zwycięstwo w grupie 3.

Przez cały weekend na lotnisku w Białej Podlaskiej przewinęło się ponad 100 kierowców. Piękna, słoneczna pogoda dodatkowo pomogła organizatorom przygotować dobre zawody. Kolejna edycja Inter Cars Classicauto Cup już w majowy weekend (2–3 maja) na torze w Kielcach. Informacje i zapisy na stronie http://classicautocup.pl/