Data publikacji: 2021-06-18

Finałowy etap Małego Wyścigu Pokoju razem z Inter Cars i Partnerami

Już 4 lipca w niedzielę, pod siedzibą firmy Inter Cars w Cząstkowie Mazowieckim, odbędzie finałowy etap Małego Wyścigu Pokoju, zorganizowany przez Stajnię Rowerową Inter Cars Team.

artykul 1170 x 658.jpg

Mały Wyścig Pokoju to bardzo ważny punkt w kalendarzu każdego młodzika i żaka. W tym roku odbywa się on już po raz 62. i składa się z 5 etapów. Ta prestiżowa impreza przeznaczona jest dla młodych zawodników, którzy dopiero zaczynają przygodę z kolarstwem. Na starcie staną dziewczynki i chłopcy w wieku od 11 do 14 lat.

Rywalizacja w różnorodnym peletonie, składającym się z zawodników z kilku województw, jest bardzo dużym wyzwaniem, zwłaszcza, gdy ktoś debiutuje w takiej imprezie. Celem Małego Wyścigu Pokoju jest popularyzacja kolarstwa szosowego wśród dzieci i młodzieży, co jest szczególnie ważne w dzisiejszych czasach! Organizator spodziewa się ok. 200 uczestników i uczestniczek! Jest to wyścig kwalifikowany przeznaczony dla  zawodników, którzy posiadają licencję.

Rozegranie MWP na asfaltowej rundzie w malowniczej otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego w gminie Czosnów, ze startem i metą w pobliżu siedziby firmy Inter Cars, będzie na pewno wspaniałą przygodą dla młodych zawodników, którzy w zależności od kategorii wiekowej będą mieli do przejechania dystans 20 lub 40 km.
Historia MWP rozpoczęła się 6 maja 1960 roku. O godz. 16.20 na skrzyżowaniu ulic Opolskiej i Czechosłowackiej w Poznaniu stanęło aż 80 młodych kolarzy. Ubrani byli w bawełniane koszulki z kołnierzykami, spodenki gimnastyczne i trampki. Na głowach zamiast kasków mieli czapeczki z daszkami. Ileż od tego czasu się zmieniło?!

Już 4 lipca jeden z etapów tej imprezy kolarskiej odbędzie się w okolicach siedziby Inter Cars w Cząstkowie Mazowieckim. Zapraszamy wszystkich miłośników kolarstwa i nie tylko do kibicowania młodym, ambitnym zawodnikom. Na miejscu dla kibiców dostępny będzie foodtruck i zimne napoje, więc warto spędzić lipcową niedzielę w rowerowym towarzystwie.

Start / meta:

Siedziba Inter Cars
ul. Gdańska 15, Cząstków Mazowiecki
Godz. 10:30

Partnerami i sponsorami finałowego etapu Małego Wyścigu Pokoju są firmy: Inter Cars, Varta i NRF.

Patroni: Starosta Nowodworski, Wójt Gminy Czosnów.