Data publikacji: 2017-04-12

Europejski finał Young Car Mechanic w maju

Trwa konkurs Young Car Mechanic, organizowany przez Inter Cars. Jego wielki finał, z udziałem reprezentantów 3 krajów, odbędzie się w połowie maja.

Young Car Mechanic to konkurs dla uczniów 17 szkół ponadgimnazjalnych, uczestniczących w realizowanym przez Inter Cars programie „Młode Kadry”. Ma na celu odkrycie młodych talentów w dziedzinie mechaniki pojazdowej. Spółka chce też popularyzować zawód mechanika wśród młodzieży, wykorzystując przy tym symulator pracy, stanowiący narzędzie zarówno do nauki, jak i pogłębiania pasji.

Eliminacje

Do udziału w konkursie zgłosiło się 1100 uczniów. Eliminacje rozpoczęły się 1 lutego. Uczestnicy, korzystając ze specjalnie przygotowanej gry „Car Mechanic Simulator”, wypełniali zadania, polegające na wirtualnych naprawach samochodów. Przy każdej naprawie musieli również rozwiązać quiz, co wymagało od nich dobrej znajomości branży motoryzacyjnej.

II etap

Drugi etap wystartował 6 kwietnia. Awansowali do niego ci uczniowie, którzy rozwiązali najwięcej quizów i udzielili największej liczby poprawnych odpowiedzi. W tym etapie uczestnicy korzystali ze specjalnej wersji gry „Car Mechanic Simulator 2015 – Mercedes-Benz”. Tym razem jednak w zleceniach naprawy nie było sugestii, co trzeba naprawić. Każdy sam musiał znaleźć uszkodzoną część i wymienić ją na nową.

Finał wkrótce

10 najlepszych zawodników zostanie zaproszonych do udziału w finale konkursu, który będzie miał miejsce 20 kwietnia w Centrum Szkoleniowym Inter Cars. Wszystkie zadania uczestnicy będą musieli wykonywać już w rzeczywistym świecie. Przygotowano więc dla nich konkurencje, w ramach których zrealizują naprawy samochodów, a także poszczególnych podzespołów. Ponadto będą musieli wykazać się też wiedzą oraz umiejętnościami z zakresu tematyki technicznej oraz diagnostyki.

W ten sposób wyłonionych zostanie 3 finalistów, którzy awansują do europejskiego finału konkursu Young Car Mechanic. Ten odbędzie się w dniach 15-16 maja. Oprócz uczniów z Polski, uczestniczyć w nim będą reprezentanci Litwy i Łotwy.

Partnerzy konkursu

Głównym partnerem konkursu Young Car Mechanic jest PlayWay. Partnerami strategicznymi są Bosch, Castrol i Grupa Schaeffler. W gronie partnerów wspierających znaleźli się natomiast Denso, Osram, SKF, Mahle, Contitech, NTN i SNR.

Podobne artykuły