Data publikacji: 2022-07-12
, autor: Justyna Sadowska

Driftingowe mistrzostwa Polski już w ten weekend w Warszawie

W dniach 16-17 lipca na torze Autodrom Bemowo odbędzie się kolejna runda Driftingowych Mistrzostw Polski. Wśród startujących zawodników znaleźli się czołowi polscy drifterzy, m.in. Bartosz Ostałowski, ambasador Inter Cars. Z pewnością będzie to weekend pełen emocji.

Po blisko dwumiesięcznej przerwie kierowcy wracają do walki o punkty w Driftingowych Mistrzostwach Polski. Po inauguracji na torze w Słomczynie rywalizacja przenosi się do Warszawy. Trzecia runda DMP zaplanowana jest na 16-17 lipca. Tor na byłym warszawskim lotnisku jest techniczny i dobrze znany zawodnikom, dlatego też możemy spodziewać się emocjonujących przejazdów i bardzo wyrównanej walki.

W stawce znajdzie się m.in. wspierany przez Inter Cars Bartosz Ostałowski, który po awarii samochodu podczas rundy inauguracyjnej, chce nadrobić swoją stratę do pozostałych zawodników.

- Dobrze wspominam ostatnie starty na Bemowie. W 2020 roku zwyciężyłem, a rok temu byłem tu trzeci. Teraz oczywistym celem również jest podium. W ostatnim czasie moje BMW przeszło kompleksowy remont silnika, wprowadziliśmy także szereg innych usprawnień, aby wykluczyć ryzyko usterki. Jesteśmy gotowi w stu procentach, aby powalczyć o dobrą lokatę – zapowiada Bartosz Ostałowski.

Zawody na Bemowie odbędą się z udziałem publiczności. Dla osób, które nie mogą uczestniczyć w imprezie osobiście, organizatorzy przygotowali transmisję live. Relację z zawodów będzie można obejrzeć w wolnym dostępie na kanale PFD DMP na YouTube. W sobotę (16 lipca) odbędą się treningi i kwalifikacje, natomiast finały w parach zaplanowane są na niedzielę (17 lipca).