Data publikacji: 2019-12-03

Bartosz Ostałowski zaprezentuje się na Rajdzie Barbórka

Tegoroczna edycja legendarnego Rajdu Barbórka odbędzie się 7 grudnia. Na liście startowej znalazły się aż 102 załogi, które tworzą najlepsi polscy kierowcy. Na odcinku specjalnym na ul. Karowej swoje umiejętności zaprezentują również drifterzy, a pośród nich ambasador Inter Cars, Bartosz Ostałowski.

HZ5A8662.jpg
HZ5A0034.jpg
HZ5A0726.jpg

Rajd Barbórka w tym roku będzie rozgrywany po raz 57. Na liście zwycięzców imprezy znajdują się takie rajdowe legendy jak Krzysztof Hołowczyc, Marian Bublewicz, Janusz Kulig, Leszek Kuzaj, Tomasz Kuchar czy ścigający się w tym sezonie w cyklu WRC2, trzykrotny Mistrz Europy, Kajetan Kajetanowicz.

W Kryterium Asów na ulicy Karowej, w rywalizacji o jedno z najbardziej prestiżowych trofeów w polskim świecie sportów motorowych, czyli Statuetkę Pani Karowej, wezmą udział najlepsi z końcowej klasyfikacji Rajdu Barbórka. Pozycja na liście startowej odcinka specjalnego Karowa od lat jest ogromnym wyróżnieniem i celem wielu zawodników.

Na Karowej tradycyjnie pojawiają się także w gościnnych przejazdach gwiazdy ze świata mediów, kultury i sportu. Na tym widowiskowym odcinku przejazdy pokazowe zorganizują także czołowi polscy drifterzy, występujący na co dzień w Driftingowych Mistrzostwach Polski.

Wśród nich będzie również ambasador Inter Cars, Bartosz Ostałowski, który po raz kolejny wystąpi w Rajdzie Barbórka. Drifter zaprezentuje się w swoim Nissanie Skyline R34, w którym wywalczył w tym roku tytuł II Wicemistrza Polski w drifcie. Samochód Ostałowskiego wyposażony jest w potężny silnik V8 z Chevroleta Corvette o pojemności 6,2 l. Dzięki temu, Nissan osiąga moc blisko 600 koni mechanicznych.

- Przejazd na ul. Karowej podczas Rajdu Barbórka to niesamowite doświadczenie dla każdego kierowcy sportowego. Odcinek jest niezwykle widowiskowy i towarzyszy mu świetna atmosfera, którą zapewniają kibice. Cieszę się, że na Barbórce eksponowany jest również drift – dyscyplina motorsportu, która cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. Mam nadzieję, że moje przejazdy dostarczą oglądającym wielu pozytywnych emocji i będą stanowić dodatkową atrakcję – mówi Bartosz Ostałowski.