Data publikacji: 2019-12-03

Bartosz Ostałowski zaprezentuje się na Rajdzie Barbórka

Tegoroczna edycja legendarnego Rajdu Barbórka odbędzie się 7 grudnia. Na liście startowej znalazły się aż 102 załogi, które tworzą najlepsi polscy kierowcy. Na odcinku specjalnym na ul. Karowej swoje umiejętności zaprezentują również drifterzy, a pośród nich ambasador Inter Cars, Bartosz Ostałowski.

HZ5A8662.jpg
HZ5A0034.jpg
HZ5A0726.jpg

Rajd Barbórka w tym roku będzie rozgrywany po raz 57. Na liście zwycięzców imprezy znajdują się takie rajdowe legendy jak Krzysztof Hołowczyc, Marian Bublewicz, Janusz Kulig, Leszek Kuzaj, Tomasz Kuchar czy ścigający się w tym sezonie w cyklu WRC2, trzykrotny Mistrz Europy, Kajetan Kajetanowicz.

W Kryterium Asów na ulicy Karowej, w rywalizacji o jedno z najbardziej prestiżowych trofeów w polskim świecie sportów motorowych, czyli Statuetkę Pani Karowej, wezmą udział najlepsi z końcowej klasyfikacji Rajdu Barbórka. Pozycja na liście startowej odcinka specjalnego Karowa od lat jest ogromnym wyróżnieniem i celem wielu zawodników.

Na Karowej tradycyjnie pojawiają się także w gościnnych przejazdach gwiazdy ze świata mediów, kultury i sportu. Na tym widowiskowym odcinku przejazdy pokazowe zorganizują także czołowi polscy drifterzy, występujący na co dzień w Driftingowych Mistrzostwach Polski.

Wśród nich będzie również ambasador Inter Cars, Bartosz Ostałowski, który po raz kolejny wystąpi w Rajdzie Barbórka. Drifter zaprezentuje się w swoim Nissanie Skyline R34, w którym wywalczył w tym roku tytuł II Wicemistrza Polski w drifcie. Samochód Ostałowskiego wyposażony jest w potężny silnik V8 z Chevroleta Corvette o pojemności 6,2 l. Dzięki temu, Nissan osiąga moc blisko 600 koni mechanicznych.

- Przejazd na ul. Karowej podczas Rajdu Barbórka to niesamowite doświadczenie dla każdego kierowcy sportowego. Odcinek jest niezwykle widowiskowy i towarzyszy mu świetna atmosfera, którą zapewniają kibice. Cieszę się, że na Barbórce eksponowany jest również drift – dyscyplina motorsportu, która cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. Mam nadzieję, że moje przejazdy dostarczą oglądającym wielu pozytywnych emocji i będą stanowić dodatkową atrakcję – mówi Bartosz Ostałowski.

Podobne artykuły

Premiera nowego samochodu Bartosza Ostałowskiego

Premiera nowego samochodu Bartosza Ostałowskiego

Poznaliśmy nowy driftowóz Bartosza Ostałowskiego

Poznaliśmy nowy driftowóz Bartosza Ostałowskiego

Bartosz Ostałowski gościem specjalnym Warsaw Motor Show

Bartosz Ostałowski gościem specjalnym Warsaw Motor Show

Bartosz Ostałowski odwiedzi 28. Finał WOŚP na Silesia Ring

Bartosz Ostałowski odwiedzi 28. Finał WOŚP na Silesia Ring