Data publikacji: 2019-11-06

Bartosz Ostałowski wystąpił na Warsaw Motor Show 2019

W ostatni weekend października Nadarzyn zgromadził dziesiątki tysięcy fanów motoryzacji podczas targów Warsaw Motor Show. Już po raz kolejny Bartosz Ostałowski był gościem specjalnym tego wydarzenia. Drifter spotkał się m.in. ze Stigiem – Benem Collinsem i ponownie z Richardem Hammondem.

HZ5A5994.jpg
IMG_8565.jpg
HZ5A7057.jpg
Bartosz Ostałowski - Warsaw Motor Show 2019 (7 of 12).jpg
Bartosz Ostałowski - Warsaw Motor Show 2019 (10 of 12).jpg

Tegoroczna edycja Warsaw Motor Show była 5. edycją targów. Jak co roku, organizatorzy zadbali o bogatą motoryzacyjną ekspozycję, która mieściła się na powierzchni ponad 100 000 m2 pawilonów wystawienniczych. Przygotowano strefę tuningu i motorsportu, salon samochodowy, a także specjalną Strefę Gwiazd.

W dedykowanej Strefie Gwiazd swoje stanowiska mieli przedstawiciele motorsportu, m.in. Bartosz Ostałowski, Gosia Rdest czy Karolina Pilarczyk. To już kolejna edycja, podczas której Bartosz został gościem specjalnym Warsaw Motor Show. Tym razem na przygotowanym stanowisku można było podziwiać Nissana Skyline’a R34 „Bandziora”, którym kierowca startuje w Driftingowych Mistrzostwach Polski.

- Warsaw Motor Show to dla mnie doskonała okazja, aby spotkać się z osobami, które wspierają mnie podczas moich startów. Na zawodach jesteśmy bardzo zajęci, natomiast podczas targów zawsze znajdzie się czas na rozmowę, podpisywanie plakatów i wspólne zdjęcia. Odwiedziło mnie bardzo wiele osób, więc z pewnością pojawię się również za rok! – mówi Bartosz Ostałowski.

Oprócz ekspozycji w Strefie Gwiazd, Bartosz występował na Scenie Głównej, gdzie rozmawiał z dziennikarzem Andrzejem Borowczykiem. Podczas sobotniego i niedzielnego wystąpienia, kierowca podsumował ubiegły sezon i zdradził plany na kolejny rok.

Ostałowski spotkał się również ponownie z Richardem Hammondem, który odwiedził targi. Transmisja live z ich spotkania została opublikowana na profilu polskiego kierowcy na Facebooku.

- Zawsze, gdy jestem w Polsce spotykam Ciebie, co bardzo mnie cieszy – mówił Richard Hammond podczas rozmowy z Bartkiem – W ubiegłym roku mówiłeś, że Twoim celem na kolejny sezon jest zdobycie podium w Driftingowych Mistrzostwach Polski, a dzisiaj odbierasz puchar za zdobycie tytułu 2. Vice Mistrza Polski. Ogromne gratulacje! – dodał Brytyjczyk.

Tegorocznym gościem wydarzenia był również kierowca Ben Collins znany jako Stig z „Top Gear”. Wyzwaniem, jakie postawili przed Benem organizatorzy, było przejście szybkiego kursu driftingu i przejazdy na torze. Brytyjski kierowca szukał pomocy u Bartosza Ostałowskiego, który udzielił kilku porad na temat jazdy w kontrolowanym poślizgu.

- Bartosz jest moim bohaterem! To, co robi jest niesamowite. Kiedy dowiedziałem się, że jest obecny podczas targów, powiedziałem, że koniecznie muszę poznać tego gościa – mówił Ben Collins.

Już tradycyjnie podczas Warsaw Motor Show odbyło się oficjalne zakończenie sezonu Driftingowych Mistrzostw Polski i wręczenie nagród dla zwycięzców. Podczas uroczystej gali Bartosz Ostałowski otrzymał puchar za zdobycie tytułu 2. Vice Mistrza Polski. Podium w klasyfikacji generalnej było celem driftera na ten sezon.

- Tegoroczne targi były bardzo intensywne. Spotkałem wielu fanów, miałem wystąpienia na scenie i uczestniczyłem w zakończeniu sezonu DMP. Wisienką na torcie były spotkania z Richardem Hammondem i Benem Collinsem. Usłyszałem od nich wiele miłych słów, które motywują mnie, aby iść nadal do przodu – podsumowuje Bartosz Ostałowski.