Data publikacji: 2020-08-11
, autor: Jacek Żytnicki 

Bartosz Ostałowski w TOP 8 podczas DMP w Słomczynie

W dniach 8-9 sierpnia odbyła się druga runda tegorocznej edycji Driftingowych Mistrzostw Polski. Zawody miały miejsce na dobrze znanym Autodromie Słomczyn. Bartosz Ostałowski, który startował po raz pierwszy w swoim nowym 1000-konnym BMW zajął 6. miejsce w kwalifikacjach, a ostatecznie uplasował się w najlepszej ósemce zawodów.

DMP_Słomczyn_Ostałowski_02.jpg
DMP_Słomczyn_Ostałowski_05.jpg
DMP_Słomczyn_Ostałowski_04.jpg
DMP_Słomczyn_Ostałowski_01.jpg

Po inauguracji na Bemowie, która zakończyła się zwycięstwem Ostałowskiego, rywalizacja w DMP przeniosła się do Słomczyna koło Grójca. Ogromny upał towarzyszył zawodnikom przez cały weekend (8-9 sierpnia), a emocje dodatkowo podgrzewały atmosferę. Pomimo, że Bartosz bardzo dobrze zna tor w Słomczynie, te zawody były dla niego zupełnie nowym doświadczeniem, ponieważ po raz pierwszy wystąpił w swoim BMW E92.

Sobota rozpoczęła się od sesji treningowej, która dała kierowcom możliwość zapoznania się z trasą. Prawdziwa rywalizacja rozpoczęła się po południu podczas kwalifikacji. Przejazdy kwalifikacyjne Bartosza zostały ocenione przez sędziów na łączną notę 66,8 pkt, co uplasowało go na 6. miejscu w kwalifikacjach, dzięki czemu automatycznie awansował do TOP 8.

Przeciwnikiem Ostałowskiego podczas rywalizacji w TOP 8 był Marcin Stasiak w Nissanie S14 o mocy 800 koni mechanicznych. Pierwszy przejazd był bardzo widowiskowy, natomiast po zamianie miejsc, gdy Bartosz był liderem, nie ustrzegł się błędu i odprostował. W rezultacie to Stasiak awansował do najlepszej czwórki.

- To była runda, przed którą mieliśmy bardzo mieszane emocje. Pierwszy raz wystartowałem w nowym samochodzie, co stanowiło dla mnie duże wyzwanie. Zdawałem sobie sprawę, że 2-3 starty będzie trzeba poświęcić na zgranie się z samochodem. Ma on ogromny potencjał i muszę nauczyć się go wykorzystywać podczas przejazdów. Jednak wynik jest optymalny – otrzymałem punkty do klasyfikacji generalnej DMP. Zebrane doświadczenie na pewno zaowocuje na następnych zawodach w Kielcach – podsumował Bartosz Ostałowski.

Kolejny występ Bartosza już 21-22 sierpnia podczas 3. Rundy Driftingowych Mistrzostw Polski na Torze Kielce.