Data publikacji: 2018-04-09

Bandzior zmienia barwy i nabiera mocy

Nissan Skyline to ikona japońskiej motoryzacji, która znakomicie zniosła próbę czasu i dziś z powodzeniem wykorzystywana jest jako baza do produkcji driftowozów. Doskonałe właściwości jezdne tego modelu sprawiają, że wybiera go światowa elita tego sportu. Wśród nich jest Bartosz Ostałowski, którego popularny „Bandzior” zyskał nowe barwy i podzespoły.

YCM (102).jpg
YCM (105).jpg
YCM (101).jpg
Nowe oblicze Bandziora

Nissan Skyline, popularnie zwany „Bandziorem”, towarzyszy Bartkowi Ostałowskiemu już od kilku lat. Ten sezon będzie jednak dla niego wyjątkowy. Dzięki wsparciu Inter Cars oraz firm Castrol i Sachs, należącej do grupy ZF Aftermarket, jego maszyna zyskała zupełnie nowe oblicze. Auto przeszło szereg modyfikacji, które sprawiają, że jest jeszcze szybsze i lepiej prowadzi się podczas wyścigu. Sercem tej maszyny jest legendarny silnik o oznaczeniu LS3 o pojemności 7 litrów, który generuje moc 600KM i 800Nm.

- Bardzo dziękuję moim sponsorom za wsparcie przy budowie odświeżonej wersji Nissana. Dzięki zaangażowaniu firm Inter Cars, Castrol i Sasch, będę mógł walczyć o najwyższe cele, ścigając się z innymi zawodnikami podczas całego sezonu. Ich pomoc bardzo dużo dla mnie znaczy. Mam nadzieję, że będę mógł odwdzięczyć się im jak najlepszymi wynikami – powiedział Bartosz Ostałowski.

- Inter Cars zrodził się z pasji do samochodów, dlatego chcemy pomagać entuzjastom motor sportu w dążeniu do spełniania marzeń. Tacy ludzie, jak Bartek, którzy mimo przeciwności losu, walczą o swój sukces, zdecydowanie zasługują na naszą pomoc i wsparcie. Jego samochód prezentuje się rewelacyjnie i wierzę, że przyczyni się do kolejnych sukcesów kierowcy – mówi Robert Kierzek, Wiceprezes Zarządu Inter Cars.

Premiera zmodyfikowanej wersji „Bandziora” odbyła się 5 kwietnia, w trakcie trwania Poznań Motor Show, gdzie równocześnie odbywał się krajowy finał konkursu Young Car Mechanic. Bartek był tam jednym z zaproszonych gości, który zagrzewał do wali młodych adeptów mechaniki samochodowej.

Za realizacje i projekt nowe szaty graficznej pojazdu odpowiedzialna była pracowania Kalamus Graphix.

Wyjątkowy kierowca

Bartosz Ostałowski to jedyny na świecie drifter z licencją FIA, który prowadzi samochód bez użycia rąk. W wieku 19 lat, przeżył wypadek na motocyklu, w którym stracił obie ręce. Pomimo tego tragicznego zdarzenia, nie podał się i walczy o spełnienie własnych marzeń. Dzięki wsparciu m.in Inter Cars jego samochód przeszedł szereg zmian, dzięki którym może on rywalizować na równych zasadach z innymi zawodnikami. Ostałowski oprócz bycia profesjonalnym drifterem jest także artystą i ambasadorem projektu Avalon Extreme, na rzecz którego aktywnie działa.