Data publikacji: 2017-04-04

Baja Carpathia za miesiąc

Trwają zapisy do udziału w Baja Carpathia 2017. Jednym ze sponsorów rajdu jest Inter Cars.

Tegoroczna edycja rajdu terenowego Baja Carpathia odbędzie się w dniach 6-7 maja w Stalowej Woli i okolicach. Impreza ma charakter międzynarodowy. Stanowi trzecią rundę Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej w Rajdach Terenowych, drugą rundę Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, drugą rundę Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych oraz drugą rundę Pucharu Polski w Rajdach Baja. Poza zawodnikami z Polski, na liście zgłoszeń można spodziewać się więc również załóg zza granicy.

Uczestnicy Baja Carpathia, tak jak podczas poprzednich edycji, będą rywalizować na stalowowolskich błoniach oraz na poligonie w Nowej Dębie. Ponadto w tym roku pojawią się także na poligonie w Lipie, gdzie w sobotnie popołudnie rozegrany zostanie pierwszy odcinek specjalny o długości 53,12 km. Następnie, na zakończenie dnia, zawodnicy przeniosą się do Stalowej Woli, na odcinek medialny mierzący 5,5 km. Niedzielny etap zmagań rozgrywany będzie w całości na poligonie w Nowej Dębie, gdzie zaplanowano dwukrotnie przejeżdżany odcinek specjalny liczący 86,31 km. Cała trasa będzie składać się z czterech odcinków o łącznej długości ponad 230 km.

Warto wspomnieć, że w rajdzie wezmą udział nie tylko załogi w samochodach terenowych, ale również na motocyklach, quadach i w pojazdach UTV. Na starcie można też spodziewać się pojazdów ciężarowych.

Sponsorem rajdu Baja Carpathia jest Inter Cars. Spółka, jako główny organizator, włącza się również w rajdy: Warszawskie Safari (09.06-11.06.2017) i Baja Inter Cars (20.10-22.10.2017).