Data publikacji: 2021-04-20

Ambasador Inter Cars blisko podium podczas DMP

Bartosz Ostałowski, ambasador Inter Cars, zaliczył udane rozpoczęcie sezonu Driftingowych Mistrzostw Polski. Podczas pierwszej rundy zajął trzecie miejsce w kwalifikacjach, a ostatecznie rywalizację zakończył na czwartej pozycji.

fot.png

W dniach 17-18 kwietnia odbyła się inauguracja tegorocznego cyklu DMP (Driftingowe Mistrzostwa Polski). Zawody miały miejsce na torze wyścigowym Autodrom Słomczyn.

Znakomita forma w kwalifikacjach

Pierwszy dzień zmagań rozpoczął się od treningów, po których wystartowały kwalifikacje do TOP 16. Podczas kwalifikacji drifterzy dwukrotnie pokonali trasę obiektu.

Bartosz Ostałowski zaprezentował dwa bardzo dobre i równe przejazdy, dzięki czemu w kwalifikacjach uplasował się na trzecim miejscu. To zapewniło mu odpowiednią pozycję do walki w finałach.

Podczas kwalifikacji był ogień! – podsumował krótko Bartosz Ostałowski.

W drugim dniu rywalizacji na torze – podobnie jak poprzedniego dnia – panowały trudne warunki pogodowe, przez co kierowcy nie ustrzegli się błędów podczas jazdy w parach. Jako pierwszy do walki z ambasadorem Inter Cars stanął Damian Witek. Obaj drifterzy popełnili błędy podczas biegów, jednak to Bartosz Ostałowski wyszedł zwycięsko z rywalizacji i awansował do TOP 8.

Kolejnym rywalem Bartosza był Michał Godlewski, który również musiał przełknąć gorycz porażki. W ten sposób Bartosz Ostałowski piął się w górę i znalazł się w najlepszej czwórce zawodów. W TOP 4 czekał na niego Sebastian Woźniczka, który zatrzymał dobrą passę Ostałowskiego.

W rywalizacji o trzecie miejsce Bartosz Ostałowski zmierzył się z młodym kierowcą, Erykiem Goczałem. Ten pojedynek był niezwykle emocjonujący już od pierwszego biegu. Podczas próby ataku i zbliżenia się do przeciwnika Ostałowski uderzył w jego samochód. Po zamianie miejsc obaj kierowcy zaprezentowali dobre przejazdy, jednak górą był Goczał.

Obiecująca inauguracja sezonu

Wracamy do domu w dobrych humorach. Co prawda, podium było w zasięgu i już ostrzyliśmy sobie na nie zęby, jednak taki wynik bralibyśmy w ciemno przed zawodami. To dobry prognostyk na dalszą część sezonu – ocenił Bartosz Ostałowski.

Kolejna runda Driftingowych Mistrzostw Polski, w których wystąpi ambasador Inter Cars, zaplanowana jest na 11-12 kwietnia na Torze Kielce.