Data publikacji: 2017-01-23

Dobry rok dla biegaczy

W 2016 roku członkowie Motointegrator Running Team przebiegli łącznie 118 121 km. To o 31 636 km więcej niż w 2015 r.

Wśród kobiet najwięcej kilometrów pokonała Beata Kaczorek. Następne były Dorota Krzyżanowska i Sylwia Krzyzińska. Z kolei wśród panów liderem został Marcin Rakoczy, a za nim znaleźli się Marcin Malinowski i Radosław Ignatowicz.

Przez cały 2016 roku członkowie klubu biegowego Inter Cars pomagali potrzebującym. Łącznie w ten sposób uzbierali 64 tys. zł. W styczniu Motointegrator Running Team biegał dla rodziny jednego z pracowników Inter Cars, której spłonął dom. Kolejnym celem było „wybieganie złotówek” dla Filipa Dziekańskiego (zebrane pieniądze rodzice chłopca przeznaczyli na turnus rehabilitacyjny). Następnie członkowie klubu biegali dla 11-letniego Mariusza, cierpiącego na nieuleczalną chorobę – Mukopolisacharydozę. Na liście dzieci, które wspierali nasi firmowi koledzy i koleżanki, znalazły się też Zuzia, Oliwka, Magda (dla której zbierano na wózek inwalidzki) oraz Dawid. Klub zaangażował się też w akcję „Na maxa dla Maxa”, mającą na celu uzbieranie środków na operację ratującą życie rocznego chłopca. Ponadto był współorganizatorem biegu charytatywnego w Grodzisku Mazowieckim, którego celem było wsparcie walki z chorobą 11-letnego Kacpra. Pracownicy Inter Cars wspomogli również Fundację Cukierkowo.

Ponadto pod koniec roku klub zaangażował się w zbiórkę pieniędzy dla Eli Trembińskiej, naszej koleżanki walczącej z nowotworem.