Data publikacji: 2018-10-11

Leasing w Inter Cars - to się opłaca!

Leasing to coraz bardziej popularna forma finasowania działalności. O jej zaletach i wszystkich procedurach opowiada Marcin Nester, starszy specjalista ds. leasingów.

Leasing.jpg
Marcin Nester.jpg

Na czym polega leasing urządzeń do warsztatu?

Marcin Nester: Leasing jest to prosta i bardzo popularna forma nabywania przedmiotu/urządzenia – generalnie śr. trwałego. Polega na pozyskaniu w szybki sposób, nie angażując przy tym wiele gotówki, urządzenia, które od razu na siebie pracuje i zarabia.  Coraz więcej osób korzysta z tej formy finansowania.  Jest ona nie tylko opłacalna ze względów finansowych, ale również łatwość, z jaką można z niej skorzystać, sprawia, że grono klientów korzystających z leasingu z roku na rok stale się powiększa. Między innymi dlatego leasing jest na stałe w ofercie Inter Cars.

Mamy wieloletnie doświadczenie współpracy z firmami leasingowymi. Pozwala to nam uzyskać dla naszych klientów najlepsze warunki handlowe. Oferta jest zróżnicowana pod wieloma względami i każdy z pewnością znajdzie dla siebie odpowiednią.

Dodatkowym atutem leasingu w Inter Cars jest nasz zespół leasingowy, który obsługuje wszystkie transakcje. Bez problemu klienci uzyskają pomoc we wszystkich kwestiach związanych z leasingiem zarówno w procesie sprzedażowym, jak i posprzedażowym.

Jakie korzyści niesie za sobąe ta forma finansowania?

Korzyści jest wiele. Opłaca się wziąć urządzenie w leasing z kilku powodów. Poza niskim kosztem - bo na to wszyscy patrzą w pierwszej kolejności. Od razu mamy urządzenie w warsztacie bez wykładania całej gotówki - pracujemy i zarabiamy. Wszystkie faktury leasingowe „wrzucamy” w koszty, co daje nam legalną tarczę podatkową i od każdej faktury odpisujemy cały VAT. Amortyzacja jest po stronie firmy leasingowej, a wszystkie urządzenia są ubezpieczone. Ważne są też uproszczone procedury, co sprawia, że leasing jest łatwo dostępny. Dla bardziej zorientowanych w temacie dodam, że jest możliwość skorzystania z sezonowego harmonogramu, a także doliczenie wykupu do raty.

Kto może wziąć leasing?

Z leasingu może skorzystać każdy. Dosłownie. Nie będę ukrywał, że jednak to przedsiębiorcy zyskują najwięcej dzięki możliwości odliczeń podatkowych. Nie ma większego znaczenia, czy to spółka z o.o., jawna, cywilna czy jednoosobowa działalność. Tak jak powiedziałem na początku, leasing jest absolutnie dla każdego. Przy okazji chciałem rozwiać wątpliwości, ponieważ często słyszę pytanie, czy klient niebędący płatnikiem VAT-u, na ryczałcie może skorzystać z leasingu – tak, oczywiście może.

Jak wyglądają formalności?

„Formalności” to słowo bardzo źle się wszystkim kojarzy. W związku z tym wyeliminowaliśmy skomplikowane procedury i skróciliśmy formalności do absolutnego minimum. Obecnie, żeby skorzystać z leasingu w Inter Cars, wystarczy, aby klient wypełnił krótki formularz, podając w nim podstawowe dane o sobie i swojej firmie. Cała transakcja odbywa się w siedzibie klienta. Zarówno wniosek, jak i umowa podpisywane są na miejscu - w warsztacie. Nie chcemy, by klienci tracili czas na sprawy, którymi możemy się zająć za nich my. Klienci lubiący nowinki techniczne mają możliwość skorzystania z oferty leasingowej online. Na stronie internetowej jest możliwość skorzystania z takiej opcji. Cały proces przechodzimy w około 15 minut, a umowę podpisujemy z kurierem – oczywiście w swojej siedzibie.

Dla kogo jest on najbardziej opłacalny?

Opłacalność leasingu ze względu na możliwość odliczeń podatkowych związana jest ściśle z tym, co zadeklarowaliśmy w US i na jakich zasadach będziemy się rozliczali z podatków. Najwięcej zyskają w tym przypadku przedsiębiorcy rozliczający się na zasadach ogólnych, którzy są na podatku VAT.

Patrząc na to z nieco innej strony, leasing bardzo korzystny jest też dla firm rozwijających się, które niewielkim nakładem finansowym mogą poszerzyć wachlarz oferowanych usług, dokupując urządzenia, jakimi do tej pory nie dysponowali. Nie chodzi tu o odliczenia tylko bardziej o możliwości, jakie daje leasing.

Jakie urządzenia można leasingować?

Leasingujemy urządzenia wyposażenia warsztatowego. Finansujemy pojedyncze sprzęty, np. gdy klient przed sezonem wymienia zużyte, mogące się w każdej chwili zepsuć urządzenie, jak również wiele na raz - pomożemy wyposażyć cały warsztat od A do Z.

Jakie są obostrzenia?

Na pewno musimy prowadzić nasz biznes w Polsce i powinien on być zarejestrowany na terytorium RP. To warunek absolutnie konieczny. Obcokrajowcy prowadzący działalność w Polsce powinni posiadać stałą kartę pobytu i paszport. Dodatkowo w przypadku spółek handlowych minimalny okres prowadzenia działalności, aby móc skorzystać z leasingu, to 6 miesięcy. Wiąże się to z podwyższonym ryzykiem, jakie w tym przypadku bierze na siebie firma leasingowa. Minimalna kwota zamówienia w leasingu to 8 tys. zł netto, a więc łączna wartość wybranych przez klienta urządzeń musi przekroczyć tą kwotę.