Data publikacji: 2020-05-11

Zobacz film na temat diagnostyki i czyszczenia układu klimatyzacji

Nie musisz być mechanikiem, aby móc porozmawiać w warsztacie o przeprowadzonej diagnostyce czy serwisie układu chłodzenia swojego auta. Zobacz film i dowiedz się więcej.

serwis klimatyzacji.jpg

Klimatyzowane wnętrze samochodu to standardowe wyposażenie, bez którego nie wyobrażamy sobie podróży, zarówno tej długiej wakacyjnej, jak i krótkiej, w drodze do pracy. Struktura samego układu oraz zmieniający się klimat, sprawiają, że korzystamy z tej funkcji właściwie przez cały rok. Prawidłowo działająca klimatyzacja jest bowiem nie tylko źródłem chłodzenia w upalne dni, ale również usuwa parę z szyb, zapewniając przejrzystą i bezpieczną podróż.

Z czego składa się układ chłodzenia, jaki jest proces jego działania oraz najważniejsze, co zrobić, aby jego praca była prawidłowa i skuteczna? Jak przeprowadzić diagnostykę i dezynfekcję klimatyzacji? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w filmie instruktażowym, który znajdziesz TUTAJ.

Układ chłodzenia składający się ze sprężarki, skraplacza z wentylatorem, osuszacza, zaworu rozprężnego lub dyszy dławiącej oraz parownika z dmuchawą nawiewu i przewodów to dość prosty system, który łatwo utrzymać w nienagannym stanie. Wystarczy jego regularne serwisowanie. Niestety większość z nas udaje się na przegląd klimatyzacji kiedy przestaje ona działać lub jej zapach zaczyna być drażniący.

W przygotowanym filmie przedstawiamy również  proces  ozonowania ,  dzięki któremu pozbędziemy się z auta nie tylko przykrych zapachów, ale również niebezpiecznych dla naszego zdrowia i życia grzybów, bakterii i wirusów. Ozon to trójatomowa cząsteczka tlenu, która doskonale spełnia te zadania, a jej wykorzystanie jest dziecinnie proste.

Pojazd jako taki jest dla przeciętnego użytkownika przedmiotem codziennego użytku. Natomiast w kwestii jego napraw i serwisowania większość z nas ma niewielkie pojęcie. Stąd też wiele osób odczuwa obawę, oddając auto do serwisu, że zostaną oszukani lub potocznie mówiąc naciągnięci na dodatkowe koszty. Film, który przedstawiamy to kompendium wiedzy na temat klimatyzacji, zarówno dla mechanika, jak i zwykłego użytkownika samochodów, który dzięki niemu ma szasnę poznać poszczególne etapy przeglądu układu chłodzącego, którego dokonuje warsztat.

Obejrzyj koniecznie.

Podobne artykuły

Nie przegap! Uruchamiamy znów szkolenia stacjonarne w Inter Cars

Nie przegap! Uruchamiamy znów szkolenia stacjonarne w Inter Cars

Dynamiczna wymiana oleju – 2. część szkolenia Ravenol

Dynamiczna wymiana oleju – 2. część szkolenia Ravenol

Elektroniczna książka serwisowa w Strefie Warsztatu

Elektroniczna książka serwisowa w Strefie Warsztatu

Czego potrzebujesz na wiosenno-letnie wycieczki?

Czego potrzebujesz na wiosenno-letnie wycieczki?