Data publikacji: 2021-10-29
, autor: Anna Nowak

ProfiRS – kolory jakich pragniesz i potrzebujesz

Spektrofotometr to urządzenie, które pozwala idealnie dobrać barwę rzeczywistego lakieru, dlatego jego użycie jest wręcz niezbędne, aby efekt końcowej był w pełni zadawalający dla klienta.

użycie spektofotometru.png

Kolory uznawane za efekt estetyczny tak naprawdę mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie czy reakcje. Wykorzystywane są w szeroko pojętym biznesie jako elementy kształtujące popyt i potrzebę np. zakupu. Skoro jednak wywołują w nas chęć posiadania, to niewłaściwie zastosowane lub źle wykonane mogą tę potrzebę hamować.

W przypadku zakupu samochodu szczególnie z tzw. drugiej ręki, jest bardzo wiele elementów, które wpływają na decyzję: przebieg, rocznik, typ, przeznaczenie czy poziom zużycia części. Pomimo iż często się do tego nie przyznajemy to kolor i ich jakość mają również znaczenie w ostatecznej ocenie oglądanego auta.

Klient oddając samochód do naprawy oczekuje dobrze, profesjonalnie i niedrogo wykonanej usługi, ale sprawa ma się trochę inaczej, jeśli oddaje go do lakiernika. Wówczas bowiem zawsze oczekuje tzw. efektu WOW. Podobny syndrom obserwujemy u kobiet idących do fryzjera. Są one w stanie zapłacić nawet więcej niż zwykle, ale oczekiwania co do efektu są bardzo wysokie. 

Kiedy warto użyć spektrofotometru?


Jest to urządzenie, które pozwala idealnie dobrać barwę rzeczywistego lakieru, dlatego jego użycie jest wręcz niezbędne, aby efekt końcowej był w pełni zadawalający dla klienta. Niektórzy twierdzą, że wystarczy dobrać barwę po kodzie koloru OEM, który znajduje się na numerze VIN lub na tabliczce samochodu. Nie jest to jednak prawda, ponieważ na kolory fabryczne wpływa wiele czynników, inne nałożenie, ciśnienie natrysku czy nawet temperatura nakładania. Poza tym na przestrzeni lat w fabryce ten sam kolor może pochodzić od innych producentów, co również wpływa na odcień czy głębię barwy. Nie wspominając już o prozaicznym starzeniu się lakieru, które to powoduje płowieniu czy tzw. żółknięciu koloru fabrycznego.

Możliwość połączenia spektrofotometru z aplikacją Profirs Color

Dzięki temu rozwiązaniu informacje z pomiaru wykonanego spektrofotometrem, zostają poddane korekcie, która dobarwia najlepiej dopasowany kolor, występujący w bazie danych i w takiej formie może być wysłany w dowolne miejsce na świecie. Dodatkowym atutem jest możliwość wykorzystania w procesie automatycznej maszyny dozującej ProfiRS MIX. Spektofotometr można użyć na każdym samochodzie bez względu na jego stan czy wiek. Urządzenie to kalibruje się raz na dwa tygodnie i posiada funkcję zapisu do 30 możliwych pomiarów, co podwyższa nie tylko wygodę jego użycia w warsztacie, ale też w terenie.

Więcej informacji na temat asortymentu ProfiRS znajdziesz w e-Catalogu

SPRAWDZAM