Data publikacji: 2021-10-27
, autor: Anna Nowak

Poszerzamy ofertę oświetlenia TYC dla aut z USA

Od początku 2021 roku na polski rynek trafiło ponad 100 000 używanych aut z zagranicy.

Większość z nich sprowadzanych jest od naszych zachodnich sąsiadów, ale nie tylko, ponieważ samochody importowane ze Stanów Zjednoczonych plasują się na wysokim szóstym miejscu.

american car.png

Dlaczego sprowadzamy auta z USA?

W Polsce nadal dominuje tendencja importowania używanych aut w różnym wieku i w różnym stanie. Dlatego też poszukiwane są pojazdy, których zakup będzie wiązał się z jak najmniejszym ryzykiem. Faktycznie auta ze Stanów Zjednoczonych charakteryzują się z reguły lepszym stanem technicznym niż te dostępne na rynku europejskim. Tym bardziej, że pojazdy te należą najczęściej do samochodów z tzw. wyższej półki cenowej. Poza tym tamtejsze prawo kwalifikuje brak prowadzenia książki serwisowej pojazdu jako przestępstwo. Dlatego też auta po zdarzeniach drogowych, które trafiają do Polski są bardzo dobrze opisane pod względem stanu przed wypadkiem i samego zdarzenia. Biorąc również pod uwagę najczęściej stosowaną procedurę powypadkową lub pokolizyjną, która polega na przejęciu auta przez ubezpieczyciela i wystawienia go na aukcji, kupujący ma pełen wgląd w stan nabywanego pojazdu. Dzięki temu może z łatwością dokonać wyceny naprawy w polskim warsztacie wraz z określeniem kosztów wymiany potrzebnych części. Tu pojawia się zwykle problem, wynikający z róż- nic pomiędzy modelami samochodów rynku amerykańskiego i europejskiego. Z tego też powodu na polskim rynku mocno ograniczona jest dostępność części do tego typu pojazdów.

Inter Cars postanowił to zmienić poszerzając swoją ofertę.

W naszym asortymencie znajduje się obecnie ok. 200 nowych indeksów reflektorów, lamp obrysowych i kierunkowskazów producenta TYC do takich modeli jak Jeep Grand Che- rokee, Dodge Ram czy Ford Mustang, czy też Chrysler Neon, Sebring, jak i Mazdę CX-7 oraz CX-9.

Sprawdź przykładowe indeksy w Inter Cars e-Catalog:

TYC 11-6203-00-1

TYC 19-6085-00-9

TYC 20-6770-00-1

TYC 20-9695-00-1

Stale powiększana oferta części do aut amerykańskich to nasza odpowiedź na wzrastające z roku na rok zainteresowanie Polaków samochodami zza oceanu.

Wraz ze wzrostem importu tych pojazdów, polskie serwisy samochodowe coraz częściej poszukują do nich części. Naszym celem jest ułatwiać i przyspieszać dostawy tej części asortymentu. Dlatego też zapraszamy do naszych katalogów, gdzie odnajdziecie Państwo ofertę dostosowaną do Waszych warunków handlowych.