Data publikacji: 2020-09-22

#pomagamypomagać – pomoc dla szkół

Wraz z początkiem września Inter Cars wspólnie z dwoma partnerami – firmami WAŚ i FEBI, podjęli działanie, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczniom w nowym roku szkolnym. Firmy w ramach programu #pomagamypomagać przekazały szkołom pakiety ochronne, które mają podnieść bezpieczeństwo uczniów i nauczycieli.

1170x.jpg
02.jpg
01.jpg
IMG_1625.jpg
IMG_1624.jpg
20200922_082214.jpg
Młode Kadry.jpg
IMG-20200922-WA0002.jpg
20200918_115521 (1).jpg
Młode Kadry IC1.jpeg

- Rozpoczynający się właśnie rok szkolny stawia przed wszystkimi mnóstwo pytań. Pandemia koronawirusa sparaliżowała w ostatnich miesiącach wiele sektorów życia publicznego, w tym także szkolnictwo. Choć sytuacja wydaje się być daleka od idealnej, musimy nauczyć się żyć i funkcjonować w nowych realiach. W tym trudnym okresie pragniemy przypomnieć, że szkoły zgromadzone w programie „Młode Kadry” mogą liczyć na nasze wsparcie. Drobnym, choć potrzebnym gestem niech będzie paczka przygotowana wspólnie z naszymi Partnerami biznesowymi, firmami WAŚ i FEBI – mówi Grażyna Różanek, koordynator projektu Młode Kadry w Inter Cars SA.

- Jesteśmy niezwykle wdzięczni za inicjatywę i pomoc. Program „Młode Kadry” wspiera naszą młodzież w realizacji ich życiowych pasji oraz daje możliwość ciągłego rozwoju. Tym bardziej cieszymy się, że w tym trudnym dla nas wszystkich czasie Inter Cars wspólnie z partnerami postanowili zadbać o bezpieczeństwo nas wszystkich. Doceniamy to i serdecznie dziękujemy. Z całą pewnością przekażę otrzymane środki do dyspozycji grona pedagogicznego, w pierwszej kolejności do nauczycieli przedmiotów zawodowych – mówi  Anna Grabska, wicedyrektor ZSSiM w Łodzi, szkoły zrzeszonej w programie „Młode Kadry”.

W ramach akcji #pomagamypomagać szkoły zgromadzone w programie „Młode Kadry” wyposażone zostaną w pakiety, w skład których wchodzić będą przyłbice ochronne oraz środki dezynfekujące, które mają za zdanie chronić uczniów oraz nauczycieli. Pakiety zostały wysłane do wszystkich 26 szkół.

Tak szeroko zakrojona akcja nie mogłaby odbyć się bez zaangażowania partnerów przedsięwzięcia.

- Jest nam niezwykle miło, że wraz z Inter Cars możemy uczestniczyć w akcji #pomagamypomagać. Wysoko cenimy sobie współpracę z firmą, z którą związani jesteśmy biznesowo od wielu lat. Obecna sytuacja na świecie związana z pandemią pokazała, że dla obydwu stron oprócz płaszczyzny biznesowej, równie ważna jest społeczna odpowiedzialność. Wspólnie wyciągamy pomocną dłoń do naszych klientów oraz – poprzez Inter Cars – do uczniów szkół, uczestniczących w programie „Młode Kadry”. Jesteśmy przekonani, że nasza cegiełka pomoże bezpiecznie przejść przez ten niełatwy dla wszystkich czas – mówi Leszek Waś, Współwłaściciel firmy WAŚ.

- Od kilku lat wspieramy program „Młode Kadry”. Dotychczas staraliśmy się wspierać go wiedzą i doświadczeniem. Obecny rok, bardzo dla wszystkich nietypowy, wymaga jednak nieco innego wsparcia. Chcemy mieć w tym swój udział – dodaje Maciej Lipiec, Sales and Marketing Director.

#pomagamypomagać to kampania zainicjowana przez Inter Cars wspólnie z dostawcami. W ramach działań zrzeszonych wokół programu przygotowana została również pomoc dla tysięcy warsztatów, które otrzymały doraźną pomoc w funkcjonowaniu ich biznesu. Więcej na temat samej akcji znaleźć można na stronie https://intercars.com.pl/pomagamypomagac.

W program zaangażowani są: Castrol, ZF Aftermarket, Bosch, Schaeffler, Mann Filter, Filtron, Delphi, Febi, Varta /Clarios, Contitech, Valeo, Osram, Magneti Marelli, Vredestein, Bridgestone i Goodyear.