Data publikacji: 2021-09-09
, autor: Mikołaj Rutkowski

Polski mechanik na mistrzostwach Europy

Wielkimi krokami zbliżają się igrzyska umiejętności zawodowych EuroSkills. Do zmagań w konkurencji technologii samochodowej przygotowuje się przy wsparciu Inter Cars SA Bartłomiej Januszewski, zwycięzca organizowanego przez spółkę konkursu Young Car Mechanic. Miejscem jego treningów jest m.in. serwis BMW Inchcape Warszawa.

EuroSkills - Bartłomiej Januszewski w BMW Inchcape.jpg

Zawody EuroSkills odbędą się w Graz w dniach 23-25 ​​września 2021 r. Przedstawiciele państw europejskich zmierzą się w Austrii w kilkudziesięciu konkurencjach, podzielonych na 7 kategorii. Polska wystawi reprezentantów w 16 z nich (m.in. dekarstwo, fryzjerstwo, frezowanie CNC, gotowanie, instalacje elektryczne, meblarstwo i spawalnictwo). Wśród nich jest Bartosz Januszewski absolwent Zespołu Szkół Mechanicznych im. Św. Józefa w Białymstoku, obecnie student Politechniki Białostockiej i właściciel warsztatu. W czasie zawodów przedstawi swoje umiejętności w obszarze mechaniki pojazdów osobowych.

Bartek liczy, że podczas EuroSkills będzie miał okazję nie tylko powalczyć o zwycięstwo, ale także efektywnie wykorzystać czas spędzony w Austrii.

Mam nadzieję, że europejska ranga tego wydarzenia pozwoli mi zapoznać się z najnowszymi technikami i rozwiązaniami w zakresie mechaniki samochodowej. Cieszę się też, że znów będę miał okazję do poznania nowych ludzi, zawarcia ciekawych znajomości, które być może otworzą dla mnie jakieś nowe możliwości rozwoju zawodowego i osobistego – wyjaśnia.

Obecnie Bartek aktywnie rozwija swoje umiejętności i poszerza wiedzę z dziedziny serwisowania, diagnostyki i naprawy samochodów. Wykorzystuje do tego również specjalnie przygotowane pojazdy, na których w praktyce „trenuje” do zawodów. Pomaga mu w tym Inter Cars SA, a pojazdy i nowoczesny warsztat użyczył m.in. serwis BMW Inchape Warszawa. Do treningów zostały udostępnione dwa najnowsze modele BMW: model Z4 G290i oraz seria 4 G2320i. Importer marki dodatkowo udostępnił Bartłomiejowi materiały e-learningowe.

– Korzystając z gościnności firmy BMW Inchcape, przygotowaliśmy kursy, mające na celu przygotowanie zawodnika polskiej drużyny EuroSkills Bartka Januszewskiego do trudów konkurencji Automobile Technology. Na stanowiskach serwisowych, wykorzystując potencjał firmy, uczymy się poprawności wykonywania procedur diagnostycznych i naprawczych, czyli wszystkich zadań, które zawodnik będzie musiał wykonać i za które zostanie oceniony podczas konkursu EuroSkills w Graz – wyjaśnia Robert Rydzewski, ekspert organizacji WorldSkills Poland.

Więcej o przygotowaniach Bartka można dowiedzieć się z filmu udostępnionego na kanale YouTube Inter Cars – KLIKNIJ TUTAJ.

Bartek jest członkiem 17 osobowej reprezentacji. Polscy zawodnicy wystartują w EuroSkills po raz drugi. Sam konkurs zorganizowany zostanie zaś już po raz siódmy. Wydarzenie odbywa się co dwa lata (naprzemiennie z organizowaną w analogicznym cyklu światową edycją WorldSkills). W jego czasie poza zmaganiami konkursowymi odbędą się także prezentacje, wystawy, seminaria oraz konferencja „Future of Skills”.

Podobne artykuły

EuroSkills - ostatnia prosta w drodze do Graz

EuroSkills - ostatnia prosta w drodze do Graz

Sprężyny powietrzne zawieszenia – komfort, o którym marzysz

Sprężyny powietrzne zawieszenia – komfort, o którym marzysz

Sonda lambda – poznaj ją lepiej

Sonda lambda – poznaj ją lepiej

Dni otwarte filii Inter Cars Gorzów Wielkopolski

Dni otwarte filii Inter Cars Gorzów Wielkopolski