Data publikacji: 2017-06-22

Po raz kolejny startuje Master Mechanik!

Największy w Polsce konkurs wiedzy technicznej online, Master Mechanik, po raz kolejny sprawdzi wiedzę i umiejętności pracowników warsztatów samochodowych. Wszystkie osoby, zainteresowane wzięciem udziału w rywalizacji, mogą zgłaszać się za pomocą specjalnego formularza na stronie www.mastermechanik.pl

Master Mechanik to program dobrze znany klientom Inter Cars. Skierowany jest do właścicieli warsztatów samochodowych i pracujących dla nich mechaników. Ma na celu poszerzenie wiedzy pracowników, co w efekcie przełoży się na poziom świadczonych przez serwis usług.

Zeszłoroczna edycja programu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Do udziału w niej zgłosiło się ponad tysiąc przedstawicieli warsztatów, którzy rywalizowali w specjalnie przygotowanych dla nich konkurencjach. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku ¬liczba zgłoszeń będzie równie duża. Co ciekawe, Inter Cars przygotował dla uczestników kilka zmian i niespodzianek.

Nowości w tej edycji

Pierwszą z nich jest odświeżony wygląd strony www.mastermechanik.pl, za pośrednictwem której mechanicy mogą zgłaszać się do udziału w konkursie. Witryna zyskała nowoczesną grafikę i uproszczony sposób logowania do systemu.

Kolejną nowością jest udział w programie czołowych dostawców z rynku Automotive, którzy współpracują z Działem Szkoleń Inter Cars w zakresie przygotowania pytań konkursowych. O poziom merytoryczny zadbają między innymi eksperci z takich firm, jak Bosch, Schaeffler, Motoremo, Elring, ZF czy Mahle. Dzięki ich zaangażowaniu w projekt pojawią się nowe bloki tematyczne i zagadnienia.

Warto również podkreślić, że finał całej rywalizacji odbędzie się na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie, podczas 16. Targów Części Zamiennych i Wyposażenia Warsztatów Inter Cars. Dzięki temu konkurs zyska jeszcze większy prestiż.

Jak się zarejestrować?

Aby zgłosić chęć udziału w konkursie, należy odwiedzić stronę mastermechanik.pl. Po wejściu na nią, klikamy duży, czerwony przycisk. Następnie należy wypełnić formularz na platformie wpisując wszystkie dane. Nie ma możliwość zarejestrowania warsztatu bez wypełnienia wszystkich pól. Po zakończeniu rejestracji wyskakuje informacja o poprawnym zgłoszeniu.

O konkursie

Głównym celem konkursu Master Mechanik jest diagnoza wiedzy i umiejętności mechaników, potrzebna przy planowaniu przez właściciela rozwoju warsztatu, kierunków zmian i szkoleń. Biorąc pod uwagę dynamikę zmian w zakresie techniki motoryzacyjnej i rynku samochodowego oraz rosnące oczekiwania klientów, poprawa kompetencji mechaników samochodowych staje się koniecznością.

Program Master Mechanik niesie korzyści także dla właścicieli serwisów. Dzięki niemu dowiedzą się oni, na jakim poziomie jest wiedza i umiejętności ich pracowników. Otrzymają także możliwość uzupełnienia ich braków za pomocą precyzyjnie dobranych szkoleń. O postępach uczestników programu pracodawcy będą informowani na bieżąco. Co więcej, w sytuacji, gdyby pracownik, który otrzyma tytuł Master Mechanika, odszedł z warsztatu, Inter Cars za darmo wyszkoli z tego samego zakresu jego następcę.

Zgodnie z założeniami programu, uczestnictwo w programie Master Mechanik pomoże warsztatowi zmniejszyć liczbę reklamacji, rozszerzyć zakres usług, pozyskać nowych klientów i zbudować przewagę nad konkurencją.