Data publikacji: 2017-02-13

Ogromne emocje na Castrol Inter Cars RSMP

Znamy już kalendarz tegorocznych rajdów w Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, który będzie składać się z sześciu rund na przestrzeni od kwietnia do października.

Tak, jak w roku 2016, Castrol Inter Cars Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski rozpoczną się od inauguracyjnej rundy w Świdnicy. Kalendarz obejmuje jeden rajd szutrowy z bazą w Gdańsku oraz możliwość porównania się zawodników podczas eliminacji Mistrzostw Europy w Rzeszowie na początku sierpnia. Sezon zamknie nowa eliminacja - Rajd Śląski.

Kogo zobaczymy

Obecny mistrz Polski, Grzegorz Grzyb, zapowiedział już plany startów w Mistrzostwach Europy, tak więc w obecnym roku zostanie wyłoniony nowy mistrz. Kandydatem z pewnością będzie Filip Nivette, który w 2016 roku wygrał zarówno na szutrze, jak i na asfalcie. Zawodnik z Warszawy prawdopodobnie spędzi cały sezon w Skodzie Fabia R5.

Nie znamy jeszcze planów wicemistrza Polski, Jakuba Brzezińskiego. Rewelacja ostatniego roku będzie w tym sezonie startować w mistrzostwach WRC3, ale zapowiada także starty na polskim podwórku.

Dużą niewiadomą są plany Wojciecha Chuchały, który po zdobyciu mistrzostwa Europy w klasie ERC2 zamierza wrócić na polskie odcinki specjalne za kierownicą auta klasy R5. Nieoficjalnie mówi się o wejściu do gry zespołu z pełnym wsparciem polskiego przedstawiciela jednej z popularnych marek samochodów.

Nowe rozwiązania i transmisja

W tym roku promotor Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski planuje wykonać kolejny krok w kierunku rozwoju medialnego rywalizacji najlepszych polskich kierowców rajdowych. To będzie naprawdę przełomowy rok. Na dzień dzisiejszy bliska jest finalizacja umowy na transmisję rywalizacji w ogólnopolskiej telewizji.

Poza kwestią medialną, same zawody zyskają rozbudowane zaplecze dla gości i kibiców. Szczególny nacisk zostanie położony na organizację startu i mety w atrakcyjnych lokalizacjach miejskich oraz rozszerzenie możliwości rozrywkowych stref kibica. Są to specjalnie oznakowane, maksymalnie bezpieczne miejsca, gdzie kibic może łatwo dojechać i skorzystać z zaplecza gastronomicznego, posłuchać komentarzy dziennikarzy i kibicować przy dobrej muzyce. Pilotażowe strefy w 2016 roku spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem zarówno kibiców, jak i sponsorów.

Sezon 2017 zapowiada się jako bardzo emocjonujący. Mamy nadzieję, że kibicom dostarczy niezliczonej ilości pozytywnych wrażeń i doznań.