Data publikacji: 2021-02-19
, autor: Anna Nowak

MotoRad producent, któremu możesz zaufać

MotoRad jest czołowym producentem i dostawcą zaawansowanych rozwiązań do zarządzania pracą i temperaturą silników spalinowych dla producentów OEM i dla branży motoryzacyjnej.

MOTORAD.png
896.jpg
857-83K.JPG

Założona w 1958 roku firma MotoRad, opracowuje, produkuje i dostarcza innowacyjne rozwiązania w zakresie termostatów, korków i rozwiązań do sterowania pracą silnika spalinowego. Nazwa MotoRad jest na rynku synonimem jakości, niezawodności oraz kompleksowej oferty podzespołów do szerokiej gamy modeli pojazdów i wyjątkowej jakości obsługi klienta.

Silnik jako serce pojazdu

Motor powinien mieć zapewnione optymalne warunki pracy. Gwarantuje to jego wydajność w długim przedziale czasowym. Jednym z najważniejszych parametrów umożliwiających prawidłową pracę silnika spalinowego jest temperatura.  Efektywne działanie silnika pod względem zużycia paliwa, zmniejszonej emisji zanieczyszczeń i konserwacji jego podzespołów zależne również od temperatury otoczenia.

Rola termostatu

Odgrywa on kluczową rolę w utrzymywaniu odpowiedniej temperatury w wymaganym przedziale wartości. Dzięki temu przyczynia się do wydłużenia trwałości silnika w całym jego okresie eksploatacyjnym. Optymalny zakres temperatur roboczych danego silnika określa jego producent przy uwzględnieniu konstrukcji samego silnika. W związku z tym, na rynku dostępnych jest wiele termostatów, które znajdują zastosowanie w różnych przedziałach temperaturowych. Producenci obecni na rynku posprzedażowym zwykle produkują termostaty o charakterystyce w znacznym stopniu podobnej do części OE, z odchyleniem ±2℃.

Firma MotoRad prowadzi prace rozwojowe nad konstrukcją termostatu z zakresem odchyleń ±1℃, aby zapewnić wydajne działanie silnika przy zachowaniu najlepszej zgodności z komponentem OE. W chłodne dni temperatura silnika jest niższa niż zalecany zakres co prowadzi do podwyższenia zużycia paliwa. W takim przypadku czujnik temperatury umieszczony w bloku cylindrów lub głowicy wysyła sygnał do komputera silnika informując o istniejącej usterce. Obecnie czujniki temperatury stanowią część konstrukcji termostatu. W konsekwencji, silnik będzie otrzymywał bogatszą mieszankę paliwowo-powietrzną, która pozwoli mu szybciej osiągnąć wymaganą temperaturę pracy, przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia paliwa. Częstym powodem pracy silnika w temperaturze wyższej od wymaganej, jest niewłaściwe otwarcie termostatu, w wyniku czego przepływ płynu chłodzącego do chłodnicy pozostaje zamknięty, a tym samym proces chłodzenia nie zachodzi.

Dodatkowe przyczyny przegrzania silnika spalinowego:

 • brak płynu chłodzącego;
 • wadliwe działanie lub zużycie paska rozrządu, który napędza pompę płynu;
 • awaria wentylatora (sterowanego elektrycznie);
 • wadliwy korek chłodnicy;
 • uszkodzona konstrukcja chłodnicy (na przykład uszkodzone lub zablokowane kanały powietrzne).

Dlaczego warto wybrać firmę MotoRad?

 1. Szeroki asortyment

Jest jedynym dostawcą termostatów z tak szeroką gamą produktów. Jest dostawcą OEM dla: VW, Audi, BMW, Mercedesa, GM, Chryslera i innych. Oferuje wyjątkowy asortyment do zastosowań w Europie, Ameryce i Azji. Oferta MotoRad pokrywa ponad 90% parku samochodowego Europy i każdego roku powiększa się o około 30 nowych pozycji.

 1. Jakość

Produkuje dokładnie z tą samą jakością na rynku wtórnym, jak w przypadku OEM. Te same maszyny, te same materiały, te same procesy i kontrole jakości.

Najlepszy stosunek ceny do wydajności na całym świecie. Prawdziwa jakość OEM w przystępnej cenie.

 1. Doświadczenie i profesjonalizm

Ponad 60 lat doświadczenia w branży, obecność na rynkach OEM i wtórnym. MotoRad produkuje ponad 12 milionów termostatów rocznie w swych najnowocześniejszych obiektach w Izraelu i Meksyku.

 1. Logistyka

Centrum operacyjne na Europe (Kolonia/Niemcy) oferuje szybką, elastyczną i efektywną obsługę dla wszystkich krajów europejskich.

Porady MotoRad

 1. Przegrzanie silnika może doprowadzić do uszkodzenia zarówno jego samego jak i termostatu.
 2. Termostat można przetestować, gotując go w zwykłej wodzie przez około 3 do 5 minut – jeśli się nie otworzy, oznacza to, że został uszkodzony w wyniku przegrzania.
 3. Instalując nowy termostat należy zawsze zadbać o dopasowanie prawidłowego korka ciśnieniowego do odpowiedniego termostatu, aby utrzymać właściwe ciśnienie i temperaturę w całym układzie chłodzenia.