Data publikacji: 2017-09-15

Master Mechanik wkracza w decydującą fazę

W konkursie Master Mechanik zakończył się etap rywalizacji online. Spośród wszystkich zarejestrowanych uczestników wyłoniono 20 zawodników, którzy będą rywalizować w finale podczas 16. Targów części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów Inter Cars. Dzięki zaangażowaniu partnerów programu, rywalizacja zapowiada się bardzo emocjonująco.

Zakończony etap rywalizacji online pozwolił wyłonić 20 finalistów konkursu – 10 specjalistów z branży aut osobowych i 10 z pojazdów ciężarowych. Wszyscy oni wezmą udział w finałowej rywalizacji, która nastąpi podczas 16 Targów części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów.

Zadania, z którymi będą musieli zmierzyć się finaliści, zostały przygotowane wspólnie z partnerami programu – firmami Bosch, Elring, Schaeffer, Febi Bilstein, Motoremo, Bosal, Mahle, Q-Service Truck – ZF Services Partner, Knorr-Bremse. Dzięki ich zaangażowaniu w projekt, przygotowano nowe bloki tematyczne i zagadnienia, które z pewnością spodobają się widzom i uczestnikom finału.

Master Mechanik to program skierowany do właścicieli warsztatów samochodowych i mechaników. Głównym celem konkursu Master Mechanik jest sprawdzenie wiedzy i umiejętności mechaników, pomocne przy planowaniu przez właściciela rozwoju warsztatu, kierunków zmian i szkoleń. Program Master Mechanik niesie także inne korzyści dla właścicieli serwisów - dzięki udziałowi w Programie mają oni znacznie ułatwione zadanie budowania przewagi konkurencyjnej swojego warsztatu. Postępy uczestników programu pracodawcy mogą śledzić na bieżąco na platformie.

Pomimo zakończenia etapu rywalizacji on –line, emocji nie zabraknie. Przed najlepszymi Uczestnikami Wielki Finał, w którym będą musieli wykazać się nie tylko wiedzą techniczna, niezbędną do przejścia trudnego testu, ale także umiejętnościami praktycznymi. Platforma Master Mechanik pozostaje nadal aktywna, stanowiąc miejsce diagnozy kompetencji i jednocześnie źródło najnowszej wiedzy niezbędnej mechanikom. Organizatorzy zapraszają na stoisko targowe w Strefie Rozwoju oraz na platformę.