Data publikacji: 2020-03-20

List Prezesa Zarządu

Szanowni Państwo, Drodzy Klienci,

kilka lat temu jako organizacja stanęliśmy oko w oko z kryzysem, spowodowanym przez atak hakerski skierowany w naszą firmę. W konsekwencji tego wydarzenia, przez kilka dni nie mogliśmy prowadzić sprzedaży zarówno w Polsce, jak i w naszych spółkach córkach.

maciej_oleksowicz-inter-cars-sa.jpg

W ostatnich dniach wszyscy z nas, zarówno Państwo, jak i my, staliśmy się ofiarami bezprecedensowej sytuacji związanej z rozwojem epidemii koronawirusa. Aby dalej prowadzić nasze firmy, musimy radzić sobie z utrudnieniami, których nikt z nas się nie spodziewał. W tych trudnych dniach warto jednak wiedzieć, że macie Państwo oparcie w Waszym partnerze biznesowym, jakim jest Inter Cars. Chcemy być dla Państwa przewidywalnym partnerem, któremu możecie zaufać, i na którego możecie liczyć. Dlatego też chciałbym podzielić się z Państwem informacjami, które, jak wierzę, pozwolą Wam o wiele bardziej optymistycznie spojrzeć w przyszłość i uwierzyć, że współpracując z nami, wspólnie wyjdziemy z kryzysu.

Przede wszystkim chciałbym Państwa zapewnić, że firma Inter Cars cały czas prowadzi sprzedaż we wszystkich swoich oddziałach na terenie Polski. Działalność w naszych filiach prowadzimy z zachowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników jest dla nas absolutnym priorytetem. Dostawy zamówionych przez Państwa części odbywają się regularnie. Wszyscy nasi kierowcy wyposażani są w maski, gumowe rękawiczki i płyn dezynfekujący. Chcemy, żebyście czuli się Państwo bezpieczni w kontaktach z naszymi pracownikami, jednocześnie też chcemy zapewnić im pełne poczucie komfortu i bezpieczeństwa.

Posiadamy największą, najbardziej rozproszoną i najwydajniejszą sieć logistyczną, a także najbardziej efektywny system filialny działający w modelu właścicielskim. W ostatnim tygodniu nasze oddziały zostały dodatkowo dotowarowane, co gwarantuje jeszcze lepszą dostępność towaru na „ten sam dzień”. W naszych magazynach regionalnych posiadamy najszerszy asortyment na rynku, który dodatkowo wzmocniliśmy podczas kryzysu związanego z koronawirusem w Chinach. Będąc największym dystrybutorem europejskim korzystamy jednocześnie z naszej priorytetowej pozycji u dostawców i wspólnie pracujemy nad odpowiednim wzmocnieniem stanu magazynowego, aby oferować Wam pełną dostępność, nawet w przypadku zamknięcia niektórych fabryk. Jesteśmy zdeterminowani, aby świadczyć usługę dystrybucyjną na najwyższym możliwym poziomie, na jaki będą pozwalały obowiązujące przepisy.

W tych ciężkich czasach pozostajemy również razem z naszymi partnerami ze Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych i wspólnie prowadzimy dialog z ustawodawcą, broniąc niezależnego rynku motoryzacyjnego. Pokazujemy urzędnikom jak ważnym ogniwem w gospodarce jest niezależny warsztat samochodowy. Chciałbym zaznaczyć, że nawet w dotkniętych epidemią Włoszech niezależne warsztaty samochodowe działają dalej.

W tym roku obchodzimy 30-lecie założenia firmy. W związku z aktualną sytuacją zmieniamy nasze wcześniej zaplanowane działania marketingowe i plany wycieczkowe i dostosowujemy je do obecnej sytuacji. Rezygnujemy z organizacji imprez na 30-lecie firmy Inter Cars, a zaoszczędzone w ten sposób środki będziemy mogli przeznaczyć na szeroko rozumiane wsparcie rynku i ograniczanie negatywnych skutków kryzysu w naszej branży. Wkrótce wspólnie z naszymi kluczowymi dostawcami zaproponujemy konkretne rozwiązania, mające wesprzeć niezależny rynek motoryzacyjny. Będziemy również organizowali pomoc prawną oraz szkolenia związane z nową dla nas wszystkich sytuacją.

Chcąc być transparentnym informuję jednocześnie, że w związku z drastycznym osłabieniem się polskiej waluty w ostatnich kilku dniach jesteśmy zmuszeni zmienić ceny produktów kupowanych w EUR oraz USD odpowiednio o 1,1% oraz 1,5%. Sytuacja na rynkach finansowych zmienia się bardzo dynamicznie, więc nie możemy wykluczyć kolejnych korekt. Prosimy o dostosowanie również Państwa cen do zaistniałej sytuacji.

Według przeprowadzonej ankiety 97% z Was – warsztatów prowadzi działalność dalej. Nadchodzący kryzys będzie dla nas wszystkich ciężką próbą, ale jednocześnie szansą na umocnienie niezależnego rynku motoryzacyjnego. Dokonać tego możemy tylko poprzez współpracę, dialog i ciężką pracę. Życzę Państwu przede wszystkim dużo zdrowia i optymizmu w tych trudnych czasach!

Z poważaniem Prezes Zarządu Inter Cars SA

Maciej Oleksowicz 


#zamawiajbezpiecznie #KatalogOnline #eCat #InterCars