Data publikacji: 2019-06-10

Krzysztof Soszyński w Zarządzie SDCM

Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych powołało nowe władze. Jednym z członków, który wszedł w nowe struktury tej organizacji, jest Krzysztof Soszyński, wieloletni Wiceprezes Zarządu Inter Cars SA.

Krzysztof Soszyński.jpg

Krzysztof Soszyński od początku swojej kariery zawodowej związany jest z rynkiem części i akcesoriów motoryzacyjnych. Swoją działalność rozpoczął w 1996, jako przedstawiciel handlowy. Od 2000 roku związany z Inter Cars SA. W 2001 r. został powołany na Członka Zarządu Inter Cars SA, a w roku 2008 na stanowisko Wiceprezesa Zarządu.

W swojej działalności biznesowej koncentruje się na optymalizacji działań biznesowych, innowacyjności oraz kreowaniu strategii firmy, a także nadzorowaniu zagranicznych spółek zależnych. Odpowiad z ramienia Zarządu za największy segment zakupowy części do samochodów osobowych. W dorobku ma również udział w pozyskaniu inwestora finansowego dla spółki i wprowadzenie w 2004 Inter Cars SA na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.  Od teraz jest również Członkiem Zarządu Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych.

- Udział w SDCM to dla mnie zaszczyt i jednocześnie zobowiązanie. Wspieram tą organizację od początku jej istnienia. Jako osoba związana od dziecka  z branżą motoryzacyjną za sprawą warsztatu, którego właścicielem jest mój tata, byłem aktywnym obserwatorem funkcjonującego rynku motoryzacyjnego. Od 23 lat czynnie go współtworzę na płaszczyźnie biznesowej. Nasi klienci, jednocześnie koledzy w branży, potrzebują swojego głosu,  który może być wysłuchany i dostrzeżony w rożnego rodzaju instytucjach, regulujących branżę. Wolny rynek gwarantuje wolność wyboru dla kierowcy, a jednocześnie możliwość funkcjonowania niezależnych warsztatów. Jest to korzystne zarówno dla producentów i dystrybutorów części, jak równie producentów samochodów oraz ich dealerów. Klient ostateczny – kierowca, powinien podejmować decyzje gdzie i za ile naprawia swój pojazd. W przyszłości powinien utrzymać te prawo i także o tym decydować. System operacyjny samochodu przetwarza coraz więcej danych nie tylko o pojeździe, ale przede wszystkim o użytkowniku. Powinniśmy o tym pamiętać. Z wielką dumą będę wspierał nasz SDCM– mówi Krzysztof Soszyński.

SDCM to organizacja pozarządowa, mająca na celu ochronę praw i interesów sektora motoryzacyjnego. Stowarzyszenie należy do największych Europejskich organizacji związanych z rynkiem motoryzacyjnym – CLEPA i FIGIEFA, mających realny wpływ na rozmaite decyzje legislacyjne dotyczące branży na szczeblu międzynarodowym.

Skupia ono zarówno firmy działające w segmencie osobowym jak i ciężarowym, których łączne udziały w rynku motoryzacyjnym stanowią blisko 80%.