Data publikacji: 2020-03-20

Kierowco, dbaj o swoje bezpieczeństwo i wrzuć bieg na zdrowie!

Obecna sytuacja związana z rozwojem epidemii koronawirusa wymusza na pracownikach branży motoryzacyjnej wdrożenie nowych procedur, które pomogą im bezpiecznie przejść ten ciężki dla wszystkich okres. Na szczególną uwagę zasługują kierowcy i kurierzy, którzy mimo wszystko starają się należy dopełnić swoich obowiązków.

plakat-ic-kiwrowca.jpg

Inter Cars właśnie z myślą o tych osobach przygotował specjalna instrukcję, która pomoże im zachować zdrowie oraz bezpieczeństwo. Oto ona:

 • Często myj ręce, używając mydła i wody;
 • Jeśli nie ma takiej możliwości, dezynfekuj je środkiem na bazie alkoholu;
 • Kiedy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos chusteczką;
 • Zachowaj co najmniej 1-1,5 m odległości od osób, szczególnie od tych, które kaszlą i kichają;
 • Zdrowo się odżywiaj – stosuj prawidłowo zbilansowaną dietę;
 • Unikaj dotykania oczu, nosa i ust;
 • Jeśli w ciągu 14 ostatnich dni wróciłeś z regionu, w którym występuje koronawirus i masz objawy choroby lub miałeś kontakt z osobą zakażoną, powiadom o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłoś się do szpitala z oddziałem obserwacyjno-zakaźnym. Koniecznie poinformuj o tym swojego pracodawcę.

Należy podkreślić, że jest to kolejne działanie wdrożone przez firmę w ostatnim czasie, aby zapewnić pracownikom bezpieczeństwo w czasie epidemii. Dodatkowo w filiach Inter Cars zobowiązano kierowników placówki do tego, aby:

 • Wyposażyć pracowników w płyn do dezynfekcji powierzchni, rękawiczki jednorazowe oraz żel do dezynfekcji rąk;
 • Udostępnić klientom dozownik z płynem antybakteryjnym z obowiązkiem dezynfekcji rąk;
 • Zachować wymaganą odległość pomiędzy klientami przebywającymi w strefie; w miejscach, w których to możliwe wpuszczać klientów w ograniczonej ilości;
 • Zreorganizować strefy, celem zminimalizowania kontaktów bezpośrednich z klientem (np. dodatkowe miejsca, w których klienci mogą oglądać lub odbierać towar).

- Nasza filia jest zabezpieczona pod kątem bezpieczeństwa. Zorganizowaliśmy wydzielone strefy dla klienta, jesteśmy zaopatrzeni w płyny, rękawice dla pracowników, a także dla klientów. Dodatkowo obligatoryjnie co trzy godziny mierzymy temperaturę wszystkim pracownikom. Zalecenia otrzymaliśmy odgórnie z Centrali firmy i wypełniamy je w 100%. Czas, który mamy obecnie jest trudny, ale wierzymy, że działając wspólnie i mając ogromne wsparcie silnej organizacji jesteśmy w stanie przejść przez ten trudny okres i uporać się ze wszystkim problemami - Michał Burcon, Kierownik Grupy Filii Siedlce

Filie Inter Cars jako pracodawca zapewnia o zaopatrywaniu w środki ochronne, zarówno pracowników w filiach, jak i w strefach odbioru towarów i w magazynach.  

Ponadto Inter Cars w ostatnim czasie bardzo mocno promuje wykorzystanie do zamawiania części, potrzebnych do naprawy aut klientów, swojego narzędzia – Katalogu Online. Więcej na jego temat przeczytać można w tym miejscu.#zamawiajbezpiecznie #KatalogOnline #eCat #InterCars

Podobne artykuły