Data publikacji: 2020-11-13
, autor: Jacek Żytnicki

Jak koronawirus wpłynął na rozwój branży motoryzacyjnej?

Epidemia koronawirusa spowodowała wiele zmian we wszystkich dziedzinach naszego życia. Nie oszczędziła także branży motoryzacyjnej, wymuszając natychmiastową reorganizację jej funkcjonowania. Jak pandemia wpłynęła na rynek części samochodowych i jaki wpływ może wywrzeć w najbliższym czasie? Na te pytania podczas jednej z sesji Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego postarają się odpowiedzieć Maciej Oleksowicz, Prezes Zarządu Inter Cars oraz Piotr Grzemski, Dyrektor kat. części OTOMOTO.PL.

Inter Cars Kongres SDCM.jpg

Jedną z najbardziej dostrzegalnych zmian, wywołanych eskalacją COVID-19, jest zwiększenie znaczenia kanału sprzedaży online. Przy obecnych ograniczeniach zakupowych, Internet zyskuje na popularności także wśród osób, które jeszcze do niedawna preferowały zakupy offline. Trend zwiększającej się sprzedaży online zauważalny jest od lat, jednak to pandemia spowodowała, że zmiany na rynku zaczęły następować bardziej dynamicznie. Nie wszyscy dystrybutorzy byli na nie gotowi, a dziś zmuszeni są do sprawnego zaadaptowania się do nowej sytuacji. Mówi się, że wspomniany trend jest stały i raczej nieodwracalny... również po wygaśnięciu pandemii.

Czy stuprocentowe przeniesienie zakupów części motoryzacyjnych do Internetu jest w ogóle możliwe? Ze względu na specyfikę produktu mowa przecież o zakupach, które często bezpośrednio związane są z wykonaniem konkretnej usługi. Jak mogłoby to wpłynąć na przychody, koszty usług i same marże produktowe? Czy ciągła ucieczka od rozwiązań e-commercowych jest w ogóle możliwa i jak może ona wpłynąć na poziom sprzedaży?

Kto najwięcej zyskuje na przeniesieniu rynku części motoryzacyjnych do Internetu i czy znajdzie się w tym torcie kawałek dla każdego z graczy?

Więcej informacji na temat wpływu koronawirusa na branżę motoryzacyjną będzie można dowiedzieć się na jednej z sesji, która odbędzie się w ramach XV Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego organizowanego przez SDCM. W rozmowie tej udział wezmą Prezes Zarządu Inter Cars, Maciej Oleksowicz oraz Piotr Grzemski, Dyrektor kat. części OTOMOTO.PL.

Więcej o wydarzeniu TUTAJ.