Data publikacji: 2021-11-30
, autor: Jacek Żytnicki 

Inter Cars znów na Liście 500 „Rzeczpospolitej”

Dziennik „Rzeczpospolita”, wzorem ubiegłych lat, przygotował zestawienie największych polskich firm. W rankingu tym po raz kolejny sklasyfikowany został największy dystrybutor części zamiennych w kraju, Inter Cars.

Ranking powstał na podstawie analizy danych finansowych firm, ujętych w zestawieniu. W opracowaniu uwzględniono 500 największych polskich przedsiębiorstw, a Inter Cars uplasował się w nim na 39. pozycji, notując awans o jedną lokatę w porównaniu do roku poprzedniego.

- „Lista 500” za rok 2020 stanowi obraz dramatycznych 12 miesięcy, kiedy firmy musiały zmagać się z zagrożeniem pandemicznym wśród pracowników, wprowadzanymi prawie z dnia na dzień lockdownami, zamykaniem całych branż czy przerwaniem łańcuchów dostaw – pisze we wstępie do raportu Marcin Piasecki, redaktor „Rzeczpospolitej”.

Inter Cars w kryzysowej sytuacji poradził sobie bardzo dobrze, firma szybko i skutecznie wdrożyła m.in. procedury zapewniające bezpieczeństwo pracownikom oraz przyspieszające cyfryzację, co przełożyło się na zachowanie stabilności finansowej.

Na czele Listy 500 „Rzeczpospolitej” za 2020 rok znalazł się Polski Koncern Naftowy Orlen SA, na kolejnych pozycjach uplasowały się Jeronimo Martin Polska SA oraz PGE Polska Grupa Energetyczna GK SA.