Data publikacji: 2018-05-17

Inter Cars zgarnia SAP Innovation Award 2018

Grupa Inter Cars nie zwalnia tempa. Rynkowy lider po raz kolejny został doceniony przez specjalistów, którzy tym razem postanowili wyróżnić firmę w kwestii wdrożeń najnowszych systemów informatycznych i przyznać jej SAP Innovation Award 2018.

Inter Cars zgarnia SAP Innovation Award 2018_03.png
SAP_3.jpg
SAP.jpg
Z wyróżnionego systemu będą korzystać pracownicy ponad 100 tys. warsztatów w 16 krajach. Wyróżniony system to nowoczesne rozwiązanie sprzedażowe, które stanowi dla firmy narzędzie do wspierania ekspansji na rynkach zagranicznych.

- Uruchomienie nowej platformy e-commerce zamyka ważny etap na drodze cyfrowej transformacji naszego biznesu. Narzędzie to realnie usprawnia działania pracowników warsztatów oraz sprzedawców w zagranicznych filiach Inter Cars, pozwalając im na szybkie wyszukanie właściwej części oraz uzyskanie informacji, na kiedy będzie ona dostępna. Dzięki temu wzmacniamy partnerstwa z warsztatami i możemy optymalizować proces składania zamówień. Zapewnia nam to istotną przewagę konkurencyjną, która powinna się przełożyć się na umocnienie naszej pozycji na rynku europejskim - ocenił Maciej Oleksowicz, prezes zarządu Inter Cars SA.

Zbudowane razem z firmą e-point rozwiązanie jest największym projektem SAP Hybris Commerce Cloud w Europie. W nadchodzących miesiącach system będzie wdrażany w kolejnych spółkach należących do grupy, równolegle z działającymi i cieszącymi się zaufaniem klientów rozwiązaniami sprzedażowymi. Na jesień 2018-tego roku planowane jest udostępnienie w formie pilotażu mobilnej wersji systemu dla klientów warsztatów w Polsce.

Nagroda została odebrana przez Tomasza Skórskiego, Digital Products Development Managera z Inter Cars SA, który wraz z Momchilem Kovachevem i Sylwią Cicholską odpowiedzialny był za nadzór prac nad systemem.

Ceremonia miała miejsce podczas konferencji „SAP NOW – Inteligentna Organizacja”, która odbyła się pod koniec kwietnia w Warszawie. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce, które łączy w sobie kompletne portfolio rozwiązań, technologii i innowacji SAP.

Oprócz Inter Cars wyróżnione zostały także firmy, jak Żabka, Kross, Polkomtel, Grupa Tauron, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz GTV.