Data publikacji: 2019-08-08

Inter Cars wraz z Supercar Club spełniają „chłopięce marzenia”

„Podobnie jak przy ubraniach, nie ma nic bardziej kuszącego niż dobranie samochodu do osobowości człowieka” – Giorgio Armani.

Ferrari-488-Spider.jpg
McLaren-MP4-12C.jpg
Lamborghini-Huracan.jpg
Nissan-GTR.jpg

Akcja Inter Cars zorganizowana we współpracy z Supercar Club pokonała kolejny etap trasy. Do jej końca został niecały miesiąc, a na mecie na szczęśliwców będzie czekała ekscytująca jazda najpiękniejszymi samochodami świata. Promocja Inter Cars uderza w samo sedno spostrzeżenia Giorgio Armaniego, a nawet idzie krok dalej. Każda z trzech grup (Platyna, Gold i Silver), do których zakwalifikują się najbardziej zaangażowani klienci, w ciągu dwóch dni skorzysta z możliwości dopasowania samochodu nie tylko do swojej osobowości, ale nawet nastroju w danej chwili. Piękne, dzikie, pożądane i trudno dostępne – to określenia, które pasują do każdego z aut, udostępnionych zwycięzcom promocji.

Przejażdżka tymi pięknymi bestiami dla większości osób stanowi marzenie z lat młodości. Dziś razem z Inter Cars te marzenia mogą stać się rzeczywistością.

Wszystkie samochody biorące udział w promocji zobaczysz TUTAJ.

Każde z aut, które znajdziemy na parkingu Supercar Clubu, kryje pod maską potężne, piękne, mechaniczne serce i niesamowitą historię pełną anegdot.

Kilka ciekawostek dotyczących aut z grupy Platyna…

  1. Lamborghini wywodzi się z firmy, która rozpoczęła swoją działalność od produkcji traktorów z powojennych sprzętów wojskowych. Jeżdżąc w tamtym czasie Ferrari, Ferruccio Lamborghini narzekał ponoć na usterkowy charakter swojego auta. Pewnego dnia ogłosił, że pokaże Enzo Ferrariemu jak powinien być zbudowany dobry samochód sportowy i stworzył pierwsze Lamborghini.
  2. Porsche 918 to pierwszy samochód dopuszczony do ruchu drogowego, który zdołał pokonać północną pętlę na Nürburgringu (niemieckim torze wyścigowym) w czasie poniżej 7 min, a dokładnie w 6 min 57 sekund.
  3. Znak Ferrari to hołd dla Francesco Baraccy, legendarnego włoskiego pilota z czasów I wojny światowej, który na swoim samolocie miał wymalowanego czarnego wierzchowca stojącego na dwóch nogach, będącego również herbem rodzinnym Baracca.
  4. McLaren uznawany jest za króla wśród samochodów wyścigowych, chociaż wydawałoby się, że nie jest samochodem najszybszym. Jego konkurencja rozwijająca większe prędkości wyposażona jest jednak w doładowanie. McLaren natomiast jest najszybszym samochodem seryjnym z jednostką wolnossącą.
  5. Audi R8 uznane jest za najwygodniejsze i najbardziej niezawodne auto sportowe. Jest połączeniem włoskiej szybkości opartej na doświadczeniu Lamborghini i niemieckiej wygody, o której producent limuzyn wie przecież wszystko.