Data publikacji: 2021-10-28
, autor: Mikołaj Rutkowski

Inter Cars w pierwszej 10 polskich firm prywatnych

Grupa Kapitałowa Inter Cars ponownie zostało wskazana jako jeden z liderów polskiego biznesu. Spółka znalazła się na 10 miejscu w Rankingu 100 Największych Polskich Firm Prywatnych, przygotowanym przez magazyn Forbes.

Inter Cars - ranking firm.png

Coroczny ranking Największych Polskich Firm Prywatnych Forbes przygotowywany został na podstawie wartości sklasyfikowanych w nim spółek. Jego szósta edycja przyniosła Inter Cars awans o cztery pozycje. Wartość firmy to obecnie 7,7 mld zł. Jej przychody przekroczyły zaś w minionym roku 9 mld zł.

Inter Cars należy do grona podmiotów, które miały okazję rozwinąć w czasie pandemii swój biznes. Wynika to z tego, że w niepewnej sytuacji finansowej kierowcy rzadziej kupowali nowe auta. Zamiast tego dłużej jeździli obecnymi lub decydowali się na zakup używanych, które trzeba serwisować i naprawiać, co wiązało się z większym popytem na części i akcesoria motoryzacyjne.

Największy w Europie Środkowo-Wschodniej dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i pojazdów ciężarowych osiągnął w 2020 roku zysk EBIT o ponad połowę większy niż w 2019 roku (wzrost z 332 do 507 mln zł).