Data publikacji: 2020-07-16
, autor: Rafał Pierzgała

Inter Cars Dolny Śląsk podsumowuje akcję Maska dla medyka

Pandemia koronawirusa zmobilizowała wiele osób i firm do tego, aby w tym trudnym dla wszystkich czasie znaleźć siły i chęci pomocy innym. Inter Cars, w tym również Grupa z Dolnego Śląska, niemal natychmiast podjęły działania. Ich efektem była m.in. akcja #maskadlamedyka. Na czym polegała i jakie były jej efekty?

#maskadlamedyka.jpg

Inter Cars, w tym także Grupa Wrocław, to firma czująca się częścią społecznie odpowiedzialnego biznesu. Organizacja aktywnie uczestniczy w pomocy, nie tylko wewnątrz całej branży, jak przy okazji akcji #pomagamypomagać, ale również w szerszym kontekście!

To m.in. z tego powodu reprezentanci firmy z Wrocławia zdecydowali się przyłączyć do szlachetnej akcji #maskadlamedyka, która miała na celu zebranie masek dla pracowników służby zdrowia, aby w tym trudnym i niepewnym okresie pomóc im realizować ich obowiązki w bezpieczny sposób.

Inicjatywa miała na celu wsparcie tych, którzy codziennie narażają się dla nas i naszych bliskich. Tak jak organizatorom akcji, nam również zależało, aby każdy pracownik systemu ochrony zdrowia, narażony na ryzyko zakażenia wirusem SARS-CoV-2, był wyposażony w maskę zapewniającą bezpieczeństwo – wyjaśnia Patryk Sobczak, reprezentujący Inter Cars Grupę Wrocław.

Inter Cars, jako firma z dużą sprawnością logistyczną i siecią kontaktów, odpowiedzialna była za koordynowanie zbiórki, w którą zaangażowani byli zarówno nasi pracownicy, dostawcy, warsztaty, jak i ich klienci indywidualni. Zebrane w ten sposób maski przekazane zostały bezpośrednio do organizatorów przedsięwzięcia.

W trakcie trwania akcji udało się zebrać pokaźną liczbę całotwrzowych masek, które uzupełnione zostały o niezbędne adaptery i filtry. Maski trafiły m.in. do dwóch wrocławskich szpitali, do wałbrzyskiego pogotowia ratunkowego i warszawskich dentystów.

Warto podkreślić, że Inter Cars jest również inicjatorem akcji #pomagamypomagać, która jest większą częścią całego przedsięwzięcia. Więcej na temat samej akcji znaleźć można na stronie https://intercars.com.pl/pomagamypomagac.

W program zaangażowani są: Castrol, ZF Aftermarket, Bosch, Schaeffler, Mann Filter, Filtron, Delphi, Febi, Varta /Clarios, Contitech, Valeo, Osram, Magneti Marelli, Vredestein, Bridgestone i Goodyear.

#Pomagamypomagać #Maskadlamedyka #InterCars