Data publikacji: 2020-05-06

EuroSkills – fascynująca przygoda i niezapomniane przeżycia

Między 6 a 10 stycznia 2021 r., w przepięknie położonym austriackim Grazu, u podnóża Alp Styryjskich, odbędzie się siódma edycja EuroSkills. Nazwanie tego wydarzenia konkursem to za mało. Jego międzynarodowy charakter oraz wysoki poziom uczestnictwa, to wyróżnienie i fantastyczna przygoda dla każdego, komu uda się wziąć w nim udział.

Inter Cars, jako twórca międzynarodowego konkursu Young Car Mechanic http://youngcarmechanic.eu/#o-konkursie oraz firma od lat promująca rozwój młodych specjalistów, postanowił dołożyć swoją cegiełkę, wspierając tę niesamowitą inicjatywę.

Graz  z Logo.jpg
logo_frse_kontra_granatowe.jpg
EuroSkills_Graz_2020-Logo.jpg

XIX-wieczny francuski mikrobiolog, Louis Pasteur, stwierdzeniem, że nauka nie ma żadnej ojczyzny, gdyż wiedza ludzka obejmuje cały świat udowodnił, że jest nie tylko wybitnym naukowcem, ale również wizjonerem. Dzisiejsza rzeczywistość to prawdziwy raj dla wszystkich, którzy chcą się uczyć i rozwijać poza miejscem zamieszkania. Młodzi ludzie mają możliwości wyboru nie tylko miasta, w którym będą się uczyć i żyć, ale również kraju czy kontynentu. Szkoły na poziomie wszystkich etapów edukacyjnych organizują wymiany uczniów, uczestnictwa w międzynarodowych konkursach i podróżach edukacyjnych. Jest tylko jeden element, który trzeba spełnić. Trzeba CHCIEĆ.

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE) przygotowująca polską reprezentację do udziału w EuroSkills wraz ze zrzeszonymi wokół siebie firmami wspierającymi, odpowiada na głośne wezwanie europejskiej młodzieży: CHCEMY! Od przeszło 25 lat działa ona w zakresie organizacji i promowania programów pozwalających poszerzać młodym ludziom swoją wiedzę.

EuroSkills to cykliczny, międzynarodowy konkurs umiejętności zawodowych. To program podnoszenia kompetencji i możliwość sprawdzenia się na konkurencyjnym rynku międzynarodowym. Oprócz zdrowej rywalizacji, niezwykle istotnymi elementami EuroSkills są dobra zabawa i możliwość zawarcia nowych, interesujących znajomości.

Konkurs trwa 3 dni, podczas których w 43 konkurencjach mierzy się aż 600 zawodników z 30 krajów Europy. Ocenia ich 500 ekspertów. Konkurencje pogrupowane są w 6 obszarów zawodowych: technologie informacji i komunikacji, produkcja i inżynieria, technologia budownictwa, transport i logistyka, usługi społeczne i osobiste oraz sztuka i moda.

W styczniowym EuroSkills polscy zawodnicy wystąpią w 16 konkurencjach. Jednym z nich będzie Bartłomiej Januszewski – laureat konkursu Young Car Mechanic, absolwent Zespołu Szkół Mechanicznych w Białymstoku i student Politechniki Białostockiej.

Bartek będzie pierwszym polskim uczestnikiem w konkurencji Transport i Logistyka, w dziedzinie: technologia samochodowa.

Szczegóły na temat treningów i procesów przygotowujących Bartka do EuroSkills już wkrótce.

Dodatkowe informacje na temat EuroSkills znajdziesz TUTAJ.

Podobne artykuły

Bądź Eko

Bądź Eko

Siła i moc ozonowania

Siła i moc ozonowania

Podwójny kiler. Medyczny środek o podwójnym działaniu

Podwójny kiler. Medyczny środek o podwójnym działaniu

Elektroniczna książka serwisowa w Strefie Warsztatu

Elektroniczna książka serwisowa w Strefie Warsztatu