Data publikacji: 2020-05-06

eSOWA – poznajmy się bliżej

eSOWA, czyli elektroniczny System Obsługi WArsztatu

Jestem nowoczesnym systemem informatycznym, który ułatwi pracę w Twoim warsztacie samochodowym i sklepie motoryzacyjnym. Dzięki szeregowi przydatnych funkcjonalności, poprawię sprawność obsługi  klientów i pomogę Ci w codziennym zarządzaniu serwisem.

Poznajmy się bliżej. Skorzystaj z mojego doświadczenia.

warsztat 3 z logo.jpg
esowa logo.jpg

Z perspektywy Klienta
eSowa umożliwia nowoczesną obsługę klientów. Załóżmy taką sytuację: do serwisu trafia klient, recepcjonista wyszukuje jego dane w programie i wie, jakich napraw dokonywał on wcześniej w swoim pojeździe. Wie też, ile one trwały i ile za nie zapłacił, a także jakie części zostały wykorzystane do naprawy. Wiedza ta pozwoli jej na odpowiednie przeprowadzenie dalszych rozmów. Klient zaś zauważy, że warsztat podchodzi profesjonalnie do jego obsługi i może bez obaw powierzyć mu swój pojazd. Program ma wbudowany moduł do wysyłania wiadomości SMS, więc warsztat po zakończeniu naprawy może o tym niezwłocznie poinformować klienta.

Z perspektywy warsztatu
Program zmienia podejście do planowania pracy wewnątrz serwisu. Dzięki terminarzowi, właściciel warsztatu może w jasny sposób zarządzać zarówno czasem pracy swoich pracowników, jak i czasem wykorzystania poszczególnych narzędzi oraz maszyn. Możliwość przypisania pracowników do zleceń oraz wydruku planu dnia,pozwala na unikanie bałaganu i podnosi wydajność pracy całego warsztatu.

Obsługa warsztatu w szybki i prosty sposób może tworzyć zlecenie naprawy pojazdu. Aby to zrobić, wystarczy wybrać z bazy danego kontrahenta, przypisany do niego pojazd i wybrać części zamienne. Następnie przypisujemy do danych prac odpowiednich pracowników. Możliwe jest również przyjmowanie faktur od kontrahentów oraz asygnat online.

Ponadto, użytkownicy oprogramowania otrzymują bezpłatną subskrypcję czasów napraw oraz dostęp do definicji ponad miliona części motoryzacyjnych, zdjęć, zamienników oraz bazy kodów kresowych. Dodatkowym ułatwieniem jest kompatybilność ze skanerami 2D, które pozwalają na wprowadzenie danych dotyczących pojazdu oraz kontrahenta z dowodu rejestracyjnego.

Często spotykamy się z sytuacją, że nie posiadamy danych kontrahenta. Wystarczy podać numer NIP, a program pobierze nazwę firmy oraz dane adresowe z bazy GUS. Pobieranie danych po NIP-ie również ułatwia i przyspiesza nam wystawianie faktury, ponieważ nie musimy ręcznie wprowadzać długich i skomplikowanych nazw i adresów.

Z perspektywy magazynu
Specjalnością eSOWY jest inteligentne zarządzanie dowolną liczbą magazynów. Ich obsługa jest w pełni zautomatyzowana. Osoba tworząca zamówienia ma dostęp do stanów magazynowych, a towary przypisane do zleceń są rezerwowane w magazynie. Istnieje również możliwość przypisania każdemu towarowi dowolnego adresu, co przyspiesza pracę, szczególnie przy dużych magazynach. Dodatkowo eSOWA obsługuje czytniki kodów kreskowych, co znacznie przyspiesza zarówno codzienną pracę, jak i inwentaryzację magazynów.

Z perspektywy sklepu
Moduł sklepowy umożliwia szybką sprzedaż towarów i usług. Połączenie z bezpłatnym katalogiem części pomaga w precyzyjnym doborze części, eSOWA współpracuje z większością popularnych drukarek fiskalnych. Program pozwala także na wyszukiwanie i sortowanie zamówień na podstawie statusu, daty czy kontrahenta.

PRZECHOWALNIA OPON: Program posiada także specjalny moduł do zarządzania przechowalnią opon. Informacje o oponach przypisane są do klienta i jego pojazdu. Możemy z poziomu programu wygenerować odpowiednie dokumenty oraz etykiety do naklejenia na przechowywane opony.

Główne zalety eSOWY:

 • Bezpłatna subskrypcja czasów napraw
 • Dostęp do definicji ponad miliona części ich zdjęć i zamienników
 • Kilkumilionowa baza kodów kreskowych
 • Obsługa skanerów 1 i 2D
 • Terminarz
 • Pobieranie danych klientów z bazy GUS
 • Obsługa plików JPK_MAG i JPK_FA
 • Możliwość pobierania on-line FA i asygnat zakupowych
 • Przechowalnia opon
 • Moduł do wysyłania wiadomości SMS
 • Współpraca z drukarkami fiskalnymi (on-line)
 • Obsługa podzielonej płatności (split payment)
 • Numer NIP na paragonach
 • Obsługa numerów BDO

eSOWA porządkuje i ułatwia pracę na każdym etapie. Od momentu przekroczenia progu warsztatu czy sklepu przez klienta, aż do czasu rozliczenia. eSOWA to nie tylko program. To także wiedza warsztatowa i doświadczenie.

Zainteresowanych programem zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej www.e-sowa.com, gdzie istnieje możliwość pobrania programu na okres próbny.

Podobne artykuły

Podwójny kiler. Medyczny środek o podwójnym działaniu

Podwójny kiler. Medyczny środek o podwójnym działaniu

Czego potrzebujesz na wiosenno-letnie wycieczki?

Czego potrzebujesz na wiosenno-letnie wycieczki?

Elektroniczna książka serwisowa w Strefie Warsztatu

Elektroniczna książka serwisowa w Strefie Warsztatu

Szkolenie online – Zarządzanie warsztatem w kryzysie cz.5

Szkolenie online – Zarządzanie warsztatem w kryzysie cz.5