Data publikacji: 2022-06-21

Diagnostyka akumulatora – nastaw się na zysk przez cały rok

Inter Cars oraz jego partnerzy – Bosch, Exide i Varta – zainicjowali w czerwcu kampanię AKUMULATORium. Celem kampanii jest wsparcie warsztatów w rozwoju usług związanych z akumulatorami oraz zdobycie dla nich nowych klientów.

By jak najlepiej odpowiadać na potrzeby klientów, serwisy powinny być przygotowane do wymiany akumulatorów przez cały rok, a nie tylko w szczycie sezonu. Jakie jeszcze korzyści właścicielom warsztatów mogą przynieść prace związane z tym produktem?

Zdobądź klientów na swoje usługi

Nowoczesne auta, w tym hybrydowe i elektryczne zmuszają właścicieli samochodów do coraz częstszych wymian baterii za pośrednictwem warsztatów samochodowych. Wciąż jednak wielu z nich wybiera samodzielny zakup i późniejszą wymianę. Dzięki odpowiedniemu podejściu, serwisy mogą jednak odwrócić ten trend.

By zachęcić kierowców do kupna i wymiany akumulatora w warsztacie, wystarczy podjąć kilka działań. Przede wszystkim ważne jest uświadomienie kierowcom, którzy często nie kojarzą serwisów jako naturalnego miejsca zakupu akumulatora. Wystarczy krótki komunikat o tym, że warsztat oferuje taką usługę. Szczególnie, że z roku na rok samodzielna wymiana baterii staje się coraz trudniejsza.

ATRAKCYJNA ORERTA AKUMULATORÓW
DLA TWOJEGO WARSZTATU

Przekonanie klientów do wymiany akumulatorów w serwisach opłaci się im w dwójnasób. Serwis bowiem zarobi nie tylko na samej usłudze wymiany, ale również na sprzedaży nowego akumulatora oraz oddaniu starego na złom akumulatorowy za pośrednictwem Bio Service.

Warto również pamiętać o tym, że wymiana akumulatora to dobra okazja, by sprzedać dodatkowe usługi, jak np. kontrola układu ładowania, wymiana płynów eksploatacyjnych lub serwis klimatyzacji.

Zaoferuj fachowe doradztwo

Działa to również w drugą stronę. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby realizując inną usługę, sprawdzić odpowiednim testerem akumulator klienta, po czym przedstawić mu, w jakim stanie jest urządzenie w jego aucie. W razie potrzeby, można zaoferować jego wymianę.

Jeśli wyniki testu są dobre, też należy o nich powiedzieć. Kierowca doceni fachowość serwisu i kompleksową usługę. Będzie o tym pamiętał, kiedy czas na wymianę baterii w końcu przyjdzie. Wtedy z większym prawdopodobieństwem zgłosi się do warsztatu, który w ten sposób zdobył jego zaufanie.

Nie czekaj na sezon

By jak najlepiej odpowiadać na potrzeby klientów, serwisy powinny też być przygotowane na wymiany akumulatorów przez cały rok, a nie tylko w szczycie sezonu. Choć wielu właścicieli serwisów samochodowych zamawia akumulatory tylko w trakcie sezonu, są i tacy, którzy takich zakupów dokonują i przed, i po sezonie. Dzięki temu są zabezpieczeni przez cały rok.

Usługi związane z akumulatorami mogą przynosić dochód przez cały rok. Zwłaszcza przy opisanym tutaj, proaktywnym podejściu do tego obszaru działalności warsztatu.

Na stronie internetowej akcji AKUMULATORium dostępne jest kompendium wiedzy na temat akumulatorów, ich roli w nowoczesnych autach (także z napędem hybrydowym lub elektrycznym) oraz serwisowania. Udostępnione zostaną na niej też na informacje o zbliżających się szkoleniach oraz będą opisywane akcje promocyjne.

AKUMULATORium - zostań ekspertem i zarabiaj cały rok