Data publikacji: 2022-06-23

Budweg - szeroki asortyment dla układów hamulcowych

Na motoryzacyjnym aftermarkecie firma Budweg jest doskonale znana z wysokiej jakości regenerowanych zacisków hamulcowych. Wysoki poziom jakości oraz know-how dotyczy również szerokiego asortymentu części zamiennych do układów hamulcowych.

Jedną z podstawowych strategii biznesowych firmy Budweg jest szybkie i niezawodne dostarczanie części zamiennych. Obecnie asortyment zacisków hamulcowych oraz przeznaczonych do nich części zamiennych pokrywa 98% samochodów osobowych w Europie, co oznacza ponad 4.200 modeli zacisków hamulcowych oraz 2.400 referencji części zamiennych.

Obszerny katalog produktów Budweg oraz szybkie dostawy cieszą się wysokim uznaniem wśród klientów. Do tego wszystkiego dochodzi kolejna kluczowa wartość dodana w postaci wysokiego poziomu jakości, który  pozwala klientom unikać niepotrzebnych zwrotów reklamacyjnych oraz nieprzyjemnych sytuacji w warsztacie, wynikających z niezadowolenia kierowców. Nie jest tajemnicą, że firma Budweg w produkcji stosuje wyłącznie najwyższej klasy materiały oraz najnowocześniejsze procesy.

Reputacja marki Budweg

Firma Budweg zawsze dąży do najwyższego poziomu jakości w każdym obszarze. Dotyczy między innymi procesów produkcyjnych, wsparcia naszych klientów oraz stosowanych materiałów. Robimy wszystko, by zapewnić niezmiennie najwyższą jakość na rynku, dlatego też logo Budweg można znaleźć na wszystkich elementach gumowych przeznaczonych do zacisków hamulcowych, oczywiście tylko gdy jest to możliwe.Jesteśmy bardzo dumni z naszych produktów. W przypadku jakości i bezpieczeństwa nie wybieramy żadnych skrótów. Konstruujemy i wytwarzamy nasze własne narzędzia, stanowiska badawcze. Standardy jakościowe znacząco przekraczają te, które oferują inne produkty dostępne na aftermarkecie. Jednakże najważniejsze jest zadowolenie naszych klientów, które wynika z jednego z najniższych na aftermarkecie poziomu reklamacji, stale utrzymującego się na poziomie poniżej 0,3%.

Niedoceniana guma

W przypadku części takich jak zaciski hamulcowe bardzo łatwo skupić się wyłącznie na elementach metalowych, ponieważ stanowią zdecydowaną większość w gotowym produkcie. Niemniej jednak bez elementów gumowych części mechaniczne praktycznie nie mogłyby właściwie działać. Okazuje się, że właśnie elementy gumowe odgrywają kluczowe znaczenie i dlatego inżynierowie Budweg szczególną uwagę przykładają do odpowiedniego doboru stosowanych produktach elementów opartych na gumie, czyli uszczelek oraz o-ringów. W celu uzyskania pełnej pewności, że stosowana jest guma o odpowiednich parametrach a gumowe o-ringi poddane zostały badaniom w Duńskim Instytucie Technologii.

Badania zostały przeprowadzone na o-ringach nie poddanych starzeniu oraz poddanych starzeniu w płynie hamulcowym i temperaturze 150 °C na 70 godzin przed rozpoczęciem testów. Zarówno o-ringi nie poddane starzeniu, jak i te postarzeniu wykazały wyjątkowo dobre właściwości w zakresie twardości, wytrzymałości na rozciąganie, wydłużenia oraz kompresji.

Dlaczego materiał gumowy ma takie znaczenie?

Stosowany materiał gumowy ma bardzo duże znaczenie, nie tyko ze względu na ogólną trwałość i niezawodność całego zacisku hamulcowego. Elementy gumowe mają również ścisły wpływ na działanie zacisku, a w szczególności o-ringi stosowane na tłoczkach hamulcowych.

O-ringi stosowane w zacisku hamulcowym mają przekrój kwadratowy i specyficzne właściwości w zakresie deformacji. Właściwości te pozwalają cofnąć się tłoczkowi hamulcowymi, to znaczy wrócić do wyjściowej pozycji spoczynkowej po zakończeniu hamowania. Funkcja płynnego cofania się tłoczka hamulcowego w znacznej mierze zależy od właściwego poziomu tarcia pomiędzy o-ringiem a powierzchnią roboczą cylinderka. Dzięki temu tłoczek hamulcowy może bezproblemowo poruszać się przy jednoczesnym zachowaniu wymaganej szczelności.


O-ring o przekroju kwadratowym należy do najważniejszych elementów zacisku hamulcowego, dlatego kluczowe znaczenie mają odpowiednie parametry i właściwości uszczelniacza – wyjaśnia Bertel Ravn, Dyrektor Techniczny firmy Budweg

Należy podkreślić fakt, że firma Budweg zainwestowała mnóstwo środków i czasu na optymalizację elementów gumowych. Dlatego na uszczelnieniach gumowych stosowanych w zaciskach oraz w zestawach naprawczych zacisków nadrukowane jest logo Budweg. Dzięki temu jej klienci mają zawsze pewność, że w zaciskach hamulcowych stosowane są charakteryzujące się odpowiednimi parametrami, najwyższej jakości elementy gumowe.

Części zamienne skonstruowane pod kątem trwałości

Oczywiście, Budweg stawia na najwyższe standardy jakościowe nie tylko w przypadku elementów wykonanych z gumy. Również wysokiej jakości obróbka i zabezpieczenie powierzchni, takie jak twardy chrom stosowany w większości tłoczków hamulcowych, jak również odpowiednio dobrane smary oparte na silikonie eliminują tarcie oraz korozję, zmniejszając tym samym koszty obsługi.

Ale wytrzymałość każdego mechanizmu determinuje jego najsłabszy element. Dlatego na krytycznych tulejkach prowadzących zastosowano hermetyczną powłokę z chemicznego niklu. Zapobiega to przemieszczaniu się korozji z mniejszych elementów na większe.

Łatwe w odbiorze filmy video oraz przewodniki pokazujące najlepsze praktyki

Bezproblemową i bezpieczną eksploatację mogą zapewnić z pewnością jedynie części zamienne najwyższej jakości, ale należy również pamiętać, że na właściwe działanie zacisków hamulcowych przez wiele lat ma także wpływ poprawnie przeprowadzony montaż. A mechanicy obsługujący zaciski hamulcowe muszą pamiętać o wielu szczegółach. W ramach wsparcia dla nich Budweg przygotował kilka filmów video poświęconych najbardziej powszechnym procedurom serwisowania zacisków hamulcowych.

Filmy te umieszczone są na kanale YouTube Budweg, a tym samym dostęp do najlepszych praktyk można uzyskać przez smartfona.

Podobne artykuły

Pasja od pokoleń, czyli Dzień Ojca z Inter Cars

Pasja od pokoleń, czyli Dzień Ojca z Inter Cars

Budweg – zaciski hamulcowe w jakości OE

Budweg – zaciski hamulcowe w jakości OE

Inter Cars odpala kolejne chmurowe silniki

Inter Cars odpala kolejne chmurowe silniki

Sprężyny powietrzne zawieszenia – komfort, o którym marzysz

Sprężyny powietrzne zawieszenia – komfort, o którym marzysz