Data publikacji: 2020-12-01
, autor: Anna Nowak

Battery Point - dołącz do programu i korzystaj z dobrych praktyk

Wspólnie z firmą Clarios, producentem akumulatorów VARTA,Inter Cars rozpoczął projekt Battery Point. To innowacyjne przedsięwzięcie, skierowane do kierowców, ale przynoszące również wymierne korzyści wszystkim warsztatom, biorącym udział w programie.

Wejdź na stronę www.batterypoint.pl i sprawdź szczegóły dotyczące tego jakie korzyści proponuje program.


BatteryPoint_KV_B2C_A.png
InterCars_BatteryPoint_logo_CMYK.jpg
InterCars_BatteryPoint_www_header_mobile_alt.png

Korzyści dla kierowców to:

 • profesjonalna wymiana akumulatora;
 • bezpieczeństwo;
 • komfort i wygoda;
 • fachowe doradztwo;
 • niezawodność;
 • prosty i szybki sposób dokonania usługi.

Korzyści dla warsztatów:

 • ogólnopolska reklama usługi;
 • szeroka kampania promocyjna w Internecie,
 • obecność w bazie polecanych i rekomendowanych warsztatów;
 • wsparcie marketingowe;
 • budowanie i ocieplanie relacji warsztat-kierowca

Cel projektu

Według badań przeprowadzonych w 2019 r. przez MotoDate i dotyczących analizy rynku osobowego, aż 54% użytkowników, którzy mieli problem z akumulatorem, kupiło i wymieniło go samodzielnie. Jednak, czynność ta z roku na rok staje się coraz bardziej skomplikowana, a wszystko to przez coraz bardziej zaawansowane systemy elektroniczne stosowane w pojazdach. 

Program Battery Point to ogólnopolska, szeroko realizowana kampania informacyjno-reklamowa. której celem jest:

 • przestroga kierowców przed niepożądanymi skutkami domowej wymiany akumulatora,
 • wsparcie i eksperckie doradztwo w zakresie serwisu:
 • doboru odpowiedniego akumulatora,
 • potrzeby posiadania i rodzaju kabli rozruchowych,
 • możliwości wyboru profesjonalnej realizacji usługi,
 • przedstawienia kierowcom gotowej listy sprawdzonych warsztatów, do których mogą się udać w chwili konieczności wymiany akumulatora.

Wspólnie z firmą Clarios, właścicielem marki VARTA, zbudowaliśmy  narzędzie, którego zadaniem jest wspieranie kierowców potrzebujących usługi wymiany akumulatora – mówi Michał Adamaszek, Dyrektor Segmentu Akumulatory, odpowiedzialny za rozwój projektu – Mamy nadzieję, że doświadczenie takich marek jak VARTA i Inter Cars, pomoże klientom podjąć właściwą decyzję w chwili konieczności wymiany akumulatora i zwrócą się z tym problemem do jednego z rekomendowanych przez nas warsztatów.

Jak sprawdzić napięcie akumulatora, czy regeneracja tej części samochodu to opłacalny zabieg, czy typ prostownika ma znaczenie? Te wszystkie pytania nurtują coraz częściej każdego z nas. W materiałach przygotowanych dla klientów biorących udział w programie Battery Point, kierowcy znajdą pomoc i doradztwo, zarówno w zakresie wyboru najlepszych warsztatów w swojej okolicy jak i porad dotyczących eksploatacji i zakupu odpowiedniego akumulatora. Dzięki temu będą pewni, że usługa zostanie wykonana zgodnie ze sztuką, a samochód nie dozna, w związku z wymianą,  żadnych nieprzewidzianych usterek.

Warsztaty natomiast biorące udział w programie, dzięki rekomendacjom, zyskują nie tylko ogólnokrajową reklamę, ale również coś w rodzaju gwiazdki profesjonalisty, któremu można zaufać.

Akumulator – serce całej elektroniki

Rola akumulatora w samochodach w ostatnich latach niesłychanie wzrosła. Jest on coraz bardziej eksploatowany. Musi zasilać coraz większą ilość odbiorników energii elektrycznej zapewniających komfort, rozrywkę czy ekologiczne rozwiązania jak system Start-Stop. 

Dzięki projektowi Battery Point kierowcy w łatwy i szybki sposób będą mogli znaleźć serwis, w którym przeprowadzą diagnostykę lub wymianę akumulatora

Zrobią to w sposób bezpieczny i niewymagający zbędnych kontaktów, które w dobie panującej pandemii, zgodnie z zalecaniami służb sanitarnych, należy ograniczyć do minimum. 


Dodatkowy atut programu

Będą to materiały poradnikowe, poruszające szeroko rozumiane aspekty motoryzacji związane z układem elektrycznym samochodu. Uczestnicy akcji znajdą w nich odpowiedzi np. na pytania:

 1. Jak otworzyć zamek centralny, gdy padł akumulator?
 2. Jak dobrać kable rozruchowe?
 3. Czy warto kupować polskie akumulatory?

Według badań rynkowych przeprowadzonych przez firmę Clarios, 34% akumulatorów sprawdzanych w warsztatach w całej Europie, było w złym stanie technicznym i wymagało wymiany. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że kierowcy potrzebują pomocy już nie tylko w zakresie wymiany akumulatora, ale coraz częściej oczekują profesjonalnej obsługi, doradztwa i fachowej wiedzy w całym okresie jego eksploatacji Jako właściciel marki VARTA, od lat wspieramy profesjonalne warsztaty, dostarczamy właściwy produkt, wiedzę oraz narzędzia, aby zapewnić kierowcom usługi najwyższej jakości – mówi Magdalena Broszkiewicz, Marketing Manager z firmy Clarios.

Dzięki stronie www.batterypoint.pl, materiałom video na Youtube, na FB i innych materiałów publikowanych w social media, oraz mailingach, wykorzystując wiedzę ekspertów kojarzonych z motoryzacją, organizatorzy programu chcieliby, aby te kanały stały się nośnikiem wiedzy, platformą najlepszych relacji i praktyk, skupiających wokół siebie, właścicieli warsztatów, mechaników  i kierowców.