Data publikacji: 2020-08-24

Analiza różnic: Monroe® OESpectrum vs. Reflex vs. Original

Monroe OESpectrum vs. Reflex vs. Original: Wskazówki dla fachowców dotyczące doboru właściwych amortyzatorów do każdego popularnego modelu pojazdu osobowego.

M539_1080x1080px_OESpectrum_Reflex_Original_Post_2_GB_02.jpg
1.jpg

Wybór najlepszego produktu na każdą potrzebę - niezależnie od tego, czy jest to komputer, telefon komórkowy czy nawet mebel - może być ciężką sprawą. Może być jeszcze trudniejsza, jeśli chodzi o części samochodowe, takie jak opony, klocki hamulcowe, wycieraczki, amortyzatory i kolumny zawieszenia. Dzieje się tak dlatego, że wiele z najważniejszych różnic nie jest łatwo dostrzegalnych.

W przypadku amortyzatorów i kolumn zawieszenia, Monroe oferuje kilka rozwiązań konstrukcyjnych, które spełniają unikalne wymagania każdego z pojazdów. Monroe OESpectrum...Monroe Reflex...Monroe Original - każda z tych opcji posiada technologię zaworową o czterech prędkościach, która pomaga zwiększyć kontrolę nad torem jazdy pojazdu, przechyłem i nurkowaniem nadwozia. To z kolei przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa i komfortu jazdy.

Ale istnieją również znaczne różnice między tymi produktami Monroe. Kluczem jest określenie, który z tych produktów oferuje właściwą kombinację korzyści dla pojazdu lub klienta.

Dokonanie właściwego wyboru jest ważne. Nowe amortyzatory i kolumny pomagają chronić bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów poprzez kontrolę nadwozia pojazdu, poprawę precyzji kierowania i skrócenie drogi hamowania. Powinny one również poprawiać komfort jazdy poprzez eliminację hałasu i wibracji  zanim dotrą do wnętrza samochodu.


Monroe OESpectrum vs. Monroe Reflex

Zarówno amortyzatory Monroe OESpectrum, jak i Monroe Reflex są produktami zamiennymi klasy premium dla pojazdów osobowych. Stopniowo marka Monroe zastępuje Monroe Reflex przez Monroe OESpectrum, ponieważ ten ostatni stanowi najnowszy branżowy wzorzec dla amortyzatorów i kolumn zawieszenia najwyższej jakości. Poniżej znajdują się istotne różnice pomiędzy tymi dwoma produktami:

  • Gama Monroe OESpectrum oferuje pełne spektrum najnowszych technologii zaworów stosowanych jako oryginalne wyposażenie. Wiele z tych rozwiązań - oferowanych z amortyzatorami jednorurowymi lub dwururowymi, bazującymi na modelu pojazdu - jest preferowanych przez kilku największych producentów pojazdów na świecie i można je znaleźć w najnowszych modelach sedanów, coupe, crossoverów, SUV-ów i innych. Biorąc pod uwagę to nowoczesne podejście inżynieryjne, gama OESpectrum jest stale poszerzana o nowe referencje dla najnowszych modeli samochodów.

  • Kolumny zawieszenia OESpectrum są wyposażone w unikalną i opatentowaną technologię M-RTECH2 Rebound Valve, która zapewnia praktycznie natychmiastowe informacje zwrotne i reakcję na zmieniające się warunki jazdy. Zapewnia to doskonałe trzymanie się drogi, płynniejszą jazdę oraz większą kontrolę i pewność siebie kierowcy.

  • Kolejną ważną zaletą produktów OESpectrum jest ich nowa konstrukcja zaworu ICV. Zawór ten został zaprojektowany tak, aby zapewnić szybszą i bardziej spójną reakcję w warunkach dużego naprężenia ściskającego, np. podczas jazdy z relatywnie dużą prędkością przez wyboje, ograniczniki prędkości, wyboje drogowe i podczas eksploatacji pojazdu w terenie. Nowy zawór ICV posiada nową konstrukcję "clamp-disk" z lekkimi tarczami o wysokiej odporności, które pomagają zapewnić znacznie szybszą reakcję.

  • Amortyzatory i kolumny Monroe OESpectrum zawierają kilka dodatkowych ulepszeń w stosunku do serii Reflex. Tłoczysko jest zabezpieczone mocniejszą chromowaną powłoką. Ulepszone górne uszczelnienie olejowe, wraz z nowym półsyntetycznym olejem, pomagają jeszcze bardziej zwiększyć trwałość. Ulepszenia te umożliwiają Monroe zaoferowanie amortyzatorów OESpectrum z pięcioletnią gwarancją. Dla porównania, amortyzatory Monroe Reflex są oferowane z dwuletnią gwarancją.

Monroe Original

Amortyzatory i kolumny zawieszenia Monroe Original obejmują te same technologie, które pierwotnie zostały przewidziane jako oryginalne wyposażenie dla milionów pojazdów osobowych. Jeśli pojazd został fabrycznie wyposażony w amortyzatory dwururowe z układem gazowym, to amortyzatory zastępcze Monroe Original również będą dostępne.  Jeśli konstrukcja jednorurowa była wybierana jako OE, ta sama konstrukcja będzie oferowana w ofercie Monroe Original.

W przeciwieństwie do niektórych konkurencyjnych modeli amortyzatorów, Monroe Original został zaprojektowany w celu zrekompensowania normalnego zużycia sprężyn i innych elementów zawieszenia pojazdu. Pomaga to zapewnić zauważalną poprawę jazdy i prowadzenia po naprawie.

Amortyzatory i kolumny Monroe Original są objęte dwuletnią ograniczoną gwarancją.

Więcej wyborów. Więcej możliwości.

Pamiętaj, że dla większości pojazdów osobowych istnieje wiele możliwości wyboru amortyzatorów i kolumn. Niektóre z nich oferują wyjątkową jazdę, doskonałą kontrolę i dłuższą żywotność.  Inne będą pasowały do rozwiązań technologicznych, które pierwotnie były dostępne w pojeździe.