Data publikacji: 2017-01-23

Inter Cars Classicauto Cup 2017

Na początku kwietnia wystartuje kolejny sezon zmagań klasycznych samochodów. Tym razem cykl odbywać się będzie pod szyldem Inter Cars Classicauto Cup.

Nowy cykl zawodów wystartuje z początkiem kwietnia. W tym roku organizatorzy poszerzają formułę i zapraszają posiadaczy wszystkich rodzajów samochodów, nie tylko klasycznych i youngtimerów. Dodatkowo, poza imprezami typu track day, przewidziano także wyścigi oraz rajd turystyczny.

Inter Cars Classicauto Cup jest obecnie największym ogólnopolskim pucharem dla samochodów klasycznych i zabytkowych. Zeszłoroczne eliminacje gromadziły po 150 załóg startujących głównie samochodami wyprodukowanymi przed rokiem 2000. W 2017 roku do rywalizacji zostaną dopuszczone także młodsze auta, a zawody rozdzielone na dwa dni.

– Obecny sezon będzie bardzo ciekawy i pracowity, bo zorganizujemy w sumie 12 imprez. Nasze największe zawody, czyli Inter Cars Classicauto Cup, urosły już tak, że podzielimy je na dwa niezależne cykle. Jeden dla klasyków i youngtimerów, a drugi dla wszystkich. Oczywiście pozostaniemy też przy organizacji otwartych treningów i dodatkowych atrakcji, np. odcinka nocnego – mówi Tomasz Ważyński, organizator cyklu Inter Cars Classicauto Cup. – Zupełnie nowym przedsięwzięciem będzie nasz pierwszy rajd turystyczny. Odwiedzimy Spałę i okolice, będzie czas na zwiedzanie i spotkanie z innymi pasjonatami zabytkowych aut. Jednak najwięcej emocji budzą dwie imprezy wyścigowe. Wzorem lat dziewięćdziesiątych wykorzystamy do nich lotniska, gdzie można ułożyć odpowiednio zapętloną trasę. W wyścigach pojadą auta z podstawowym pakietem bezpieczeństwa, bez żadnych ograniczeń wiekowych – dodaje.

W 2017 roku Inter Cars Classicauto Cup odbędzie się na czterech obiektach. Zawody zainauguruje impreza na torze w Białej Podlaskiej w dniach 1-2 kwietnia. Miesiąc później (2-3 maja) pasjonaci spotkają się na Torze Kielce, gdzie wybiorą się jeszcze 9 września. W tym sezonie nie zabraknie też startów na torach: Ułęż (3-4 czerwca) i Jastrząb (7-8 października). Kalendarz imprez typu track day uzupełnią wyścigi rozgrywane 25 czerwca w Białej Podlaskiej i 15 sierpnia w Ułężu oraz rajd turystyczny w Spale, który wystartuje 20 maja.
Szczegóły na stronie www.classicautocup.pl