Logotype of Inter CarsLogotype claim of Inter Cars
  1. Aktualności

Wygrał Nivette. Wyniki zawieszone

2016-10-10

Filip Nivette i Kamil Heller zwyciężyli podczas Rajdu Dolnośląskiego. Są to jednak nieoficjalne wyniki tej rundy Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Oficjalne zostały bowiem zawieszone.

Rajd Dolnośląski rozpoczął się w czwartek, 6 października, od uroczystego startu z rynku w Dusznikach-Zdroju. Główna rywalizacja trwała przez kolejne dwa dni.

Nieoficjalnymi zwycięzcami Rajdu Dolnośląskiego, piątej rundy Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, zostali Filip Nivette i Kamil Heller. Drugą pozycję zajęli Jakub Brzeziński i Jakub Gerber, tracąc do liderów 44,7 s. Trzecie miejsce wywalczyli Grzegorz Grzyb i Robert Hundla, tracąc 1:25,7 s (Skoda Fabia R5). Na czwartej pozycji znaleźli się Zbigniew Gabryś i Artur Natkaniec, którzy otrzymali 10 sekund kary na Power Stage (+1:28,0 s) i spadli poza podium.

Piąta lokata w generalce, a jednocześnie pierwsza w klasie 2WD i klasie 4 przypadła Dariuszowi Polońskiemu i Grzegorzowi Doboszowi (+8:03,5 s). Za nimi znaleźli się zwycięzcy klasy 3, Kacper Wróblewski i Jacek Spentany (+8:27,2 s). Kolejny byli Jacek Jurecki i Michał Trela (+8:31,7 s).

Ósme miejsce zajęli Tomasz Gryc i Michał Kuśnierz (+8:49,8 s), a dziewiąte - zwycięzcy OPEN N, Artur Banasiewicz i Paweł Drahan (+8:51,7 s). Pierwszą dziesiątkę zamknęli Mariusz Stec i Jacek Rathe (+9:11,7 s).

Należy jednak podkreślić, że są to wyniki nieoficjalne i zawieszone. Pozostaną takie do momentu rozpatrzenia przez Główną Komisję Sportu Samochodowego odwołania, złożonego przez załogę Grzegorz Grzyb i Robert Hundla. Nie zgodziła się ona bowiem z decyzją Zespołu Sędziów Sportowych, na mocy której wykluczono ją z Rajdu. To nie jedyna trudność, jaka spotkała ten duet podczas piątej rundy Castrol Inter Cars RSMP. Wcześniej, na 11 oesie, kierowca wpadł w balot słomy, który następnie uderzył w kibiców. Jeden z nich został zabrany do szpitala.